Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 25d. 07:01

Kalėdos Klaipėdoje: kukliau, bet ne prasčiau

Eglei pastatyti prireikė poros valandų.
G.Kubiliūtės nuotr. / Antradienį Teatro aikštėje pastatyta eglė visomis spalvomis sutviskės gruodžio 5 dieną.

Artėjančios didžiosios žiemos šventės Klaipėdoje žada būti ne tokios ištaigingos kaip ankstesniais metais, tačiau vilios originalumu.

Skaičiuojama, kad šiemet visiems kalėdiniams ir naujamečiams miesto renginiams skirta apie 75 tūkst. Lt, nors pernai suma buvo beveik trissyk didesnė ir siekė apie 200 tūks. Lt.

„Nepaisant to, šventiniai renginiai tikrai vyks, atėjusiems bus ką pamatyti“, – sakė Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Goda Giedraitytė.

Bus dirbtinio sniego

Šventinių renginių maratonas prasidės gruodžio 5-ąją eglutės Teatro aikštėje įžiebimo ceremonija. Organizatoriai teigia išstudijavę atsiliepimus internete po pastarųjų metų šventinių renginių ir atsižvelgę į pageidavimus rengti trumpesnes ceremonijas. „Tėvai, į aikštes atsivedantys vaikus, skundėsi, kad dėl šalto oro tenka eiti namo taip ir nepamačius fejerverkų. Todėl šiemet šventė bus trumpesnė ir tęsis iki pusvalandžio“, – sakė G.Giedraitytė.

Įžiebimo ceremoniją, kuri bus transliuojama per didelius ekranus, organizuoja Pilies teatras. Žiūrovai išvys ir ugnies šou, ir Pilies teatro aktorius, išgirs chorą „Cantare“. Vaikai į šventę kviečiami atsinešti varpelių ir taip prisidėti prie šventinių varpų skambesio.

Nuo eglės įžiebimo dienos iki pat Trijų karalių Teatro aikštėje veiks vaikų žaidimo aikštelė. Mažiesiems klaipėdiečiams žadamos pramogos ant sniego, o jei šio dangus pagailės, aikštėje atsiras dirbtinio sniego, tačiau tam reikia, kad tik naktimis oro temperatūra siektų apie 5 laipsnius žemiau nulio.

Jomarke – šimtas prekeivių

Turgaus gatvėje gruodžio 5–6 bei 17–20 dienomis veiks kalėdinis jomarkas. Čia jau panoro dalyvauti daugiau kaip šimtas amatininkų su rankdarbiais ir kulinarinio paveldo gaminiais. Kiekviena palapinė bus baltos spalvos, o prekeiviai iš minios išsiskirs ilgais raudonais šalikais. Net 20-yje palapinių bus pristatomi šventiniai skanėstai, bus galima atsigerti šiltos arbatos.

Kretingos miškų urėdija į jomarką ketina atvežti tūkstantį eglių šakų, kurios bus dalijamos klaipėdiečiams. Anot etnologės Valerijos Jankūnaitės, Klaipėdos kraštui labiau nei eglučių puošyba būdingesni adventiniai vainikai iš eglių ir pušų šakų.

„Miestiečiai prieš Kūčias verčiasi per galvą ieškodami šieno šventiniam stalui. Jo kaip tik bus galima gauti jomarke“, – sakė V.Jankūnaitė.

Besniegeniui megs šaliką

Klaipėdos lėlių teatras iš Kalėdų Senelio sulaukė žinių apie jo negalavimus. Senelis ėmė tirpti ir mažėti, kartu mažėja ir jo namelis, ir elniai, nykštukai, net dovanos. Todėl nuo gruodžio 11-os iki 23 dienos visi mažieji klaipėdiečiui kviečiami padėti išgyti Seneliui. Senelį su vaikais slaugys ir meškutės.

Pernai Lėlių teatro vaidinimai sulaukė didelio susidomėjimo, todėl šiemet tėvai ir mokytojai kviečiami iš anksto registruotis. Tradiciškai Laikrodžių muziejuje bus galima pasigaminti laikrodį.

Etnokultūros centras, jau pradėjęs ruoštis didžiosioms metų šventėms, pakvies drauge pasigaminti žaislų eglutei, susipažinti su riešinių mezgimu. Kiekvieną vakarą nuo 16 iki 18 val. Etnokultūros centras kvies prisidėti prie akcijos „Sušildykime Klaipėdą“ ir ateiti išmegzti nors vieną paties ilgiausio šaliko akį. Akcija tęsis iki pat gruodžio 19 dienos, kai šiuo šaliu bus apvyniotas Meno kiemo Besniegenis-Besmegenis.

Gruodžio 13 dieną Inga ir Vytautas Grubliauskai Teatro aikštėje rengia kalėdinę šventę šeimoms su vaikais. Aikštėje lankysis Kalėdų Senelis, skambės dainos, visi bus vaišinami koše. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min