Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Kalėdos svetur. 15min.lt skaitytojų Aurimo ir Raimondos Kalėdos Vokietijoje (nuotraukos)

15min.lt skaitytojai dalijasi įspūdžiais iš žiemos šventėms besiruošiančios Pietų Vokietijos. Dviejose šios Vokietijos dalies miestuose – Miunchene ir Augsburge – keletą dienų praleidę lietuviai Raimonda ir Aurimas pajuto tikrą kalėdinę dvasią.
Naujoji Miuncheno rotušė, prie kurios šurmuliuoja Kalėdinis miestelis
Naujoji Miuncheno rotušė, prie kurios šurmuliuoja Kalėdinis miestelis / R.Mikalčiūtės, A.Urbono nuotr.

„Visur pilna lengvo šventinio chaoso. Pavyzdžiui, saldumynų parduotuvėse dirba daugiau nei įprasta pardavėjų, nes jų duris nuolat varsto skanėstų šventėms ieškantys vokiečiai ir turistai. O miestų centrinėse aikštėse ir jų prieigose įsikūrę kalėdiniai miesteliai. Juose specialiai pastatytuose „nameliuose“ prekiaujama viskuo, ko tik gali prireikti Kalėdoms: nuo formelių pyragams ir keksams, medinių smulkmenų, tinkančių ir prakartėlėms, ir kitokioms meninėms kompozicijoms, iki didžiulio pasirinkimo kepinių, vaisių šokolade ir kitokių pagundų“, – pasakojo tik ką sugrįžę lietuviai.

Labiausiai apgulti karštu vynu ir tradiciniais vokiškais mėsos užkandžiais prekiaujantys kioskeliai: prie jų žmonės zuja nuo Kalėdinio miestelio darbo pradžios ryte iki vėlaus vakaro. Pirmieji lankytojai dažniausiai būna moksleiviai ir darželinukai, kurie prie lauko staliukų šildosi auklėtojų nupirktu karštu nealkoholiniu vynu. Vėliau šiuos lankytojus pakeičia suaugusieji.

Miunchene šventinę dvasią galima pajusti jau traukinių stotyje. Sukant centro link, kur įsikūrusi pagrindinė šventinė erdvė, galima užklysti į lauko čiuožyklą, o toliau patraukti miesto rotušės link. Jos prieigose šurmuliuojanti mugė klega įvairių tautų kalbomis – prieš Kalėdas Miunchenas mėgstamas ne tik pačių vokiečių, bet ir turistų.

Vakarais šventiškai išpuoštame Miuncheno centre galima išgirsti ir kalėdinių giesmių. Jas gyvai atlieka vaikų chorai, kartu su muzikantais įsikūrę rotušės balkonėliuose.

Gal ir Jums teko lankytis kuriame nors šventine dvasia alsuojančiame pasaulio mieste? Pasidalykite įspūdžiais ir nuotraukomis su visais 15min.lt skaitytojais. Laiškų laukiame el. Paštu kaledos@15min.lt

Geriausieji neliks be prizų! Daugiau informacijos čia. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius