Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 12d. 07:42

Kalėdų miestelis skleis šilumą ir džiaugsmą

Tikimasi, kad artėjant Kalėdoms šiemet vilniečių traukos centru taps Vilniaus Rotušės aikštė ir joje įsikūręs Kalėdų miestelis.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Tikimasi, kad artėjant Kalėdoms šiemet vilniečių traukos centru taps Rotušės aikštė ir joje įsikūręs Kalėdų miestelis.

Sostinės Rotušės aikštėje įsikūręs ir šį šeštadienį veikti pradedantis Kalėdų miestelis turėtų tapti šventinio Vilniaus širdimi.

Šį šeštadienį 12 val. prasidėjo Kalėdų miestelio atidarymo renginiai kartu su artistų trupe iš Didžiosios Britanijos „The Dream Engine“. Vilniečiams turėtų pasirodyti oro akrobatas, nešamas helio dujų pripildytu oro balionu, taip pat vyks pusvalandžio trukmės muzikinis spektaklis. Šventinę nuotaiką kurs tautodailininkų ir amatininkų mugė, vyks renginiai ir akcijos. Kalėdų miestelis veiks iki gruodžio 29 d. 

Nušvis dvi eglės

Šį šeštadienį sostinę nušvies dvi kalėdinės eglės, tuo pat metu, 16 val., įžiebtos Rotušės ir Katedros aikštėse. Kiek vėliau, per pačias Kalėdas turėtų sužibti ir Televizijos bokštas. Sostinės Katedros aikštėje dar praėjusią savaitę buvo pastatyta iš privataus sklypo Šalčininkų rajone atvežta gyva eglutė.

Šiemet ją papuoš kiek daugiau nei 6 tūkst. smulkių baltų lempučių, 720 blyksių, apie 550 geltonų ir raudonų žaislų. „Šiemet eglė bus kitokia nei anksčiau, tačiau papuošimai liks tradiciniai. Jei pavyks, pakabinsime ir rankų darbo šiaudinių žaislų“, – sakė bendrovės „Švenčių studija“ direktorė Jolanta Tūraitė.

Naujovė – moderni eglutė

Rotušės aikštėje šiemet sužibs moderni eglutė – 10 metrų aukščio meninė instaliacija, užpildyta vaikų sukurtomis dekoracijomis, papuošta dirbtinėmis snaigėmis, kurios bus specialiai apšviestos. „Šviesa mieste – labai svarbi. Žmonės šiuo tamsiu periodu, ras mieste vietų, kurios bus šviesios ir geros visoms šeimoms. Mieste kuriamos šviesos erdvės – kaip viltis šiuo sunkiu metu“, – kalbėjo J.Tūraitė.

70 proc. esame įsitikinę, kad virš Vilniaus nušvis ir Televizijos bokštas, – sakė J.Tūraitė.

Anot pašnekovės, eglė Rotušės aikštėje turės ir gilesnę prasmę: „Tai nebus tik butaforinė eglė, ji bus su mintimi. Eglė bus papuošta vaikų palinkėjimais, jos viduje kabės vaikų žaislai“. Šiemet prie miesto puošybos bus raginami prisidėti ir gyventojai. „Svarbu, kad miestelėnai jaustųsi dalyviais. Kai žmogus jaučiasi dalimi, jis tampa geresnis – neina, neplėšia ir panašiai, nes jis prie to yra prisidėjęs“, – įsitikinusi J.Tūraitė. 

Šventes rems verslininkai

„Švenčių studijos“ direktorės tvirtinimu, artimiausiu metu turėtų nušvisti ir TV bokštas, nors anksčiau abejota, ar sunkmečiu pavyks pratęsti šią kasmetę tradiciją. „Dar visos sutartys nepasirašytos, tačiau 70 proc. esame įsitikinę, kad virš Vilniaus nušvis ir Televizijos bokštas“, – šią savaitę „15min“ sakė J.Tūraitė. Pašnekovė teigė, kad bokšto apšvietimu turėtų pasirūpinti pats „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ ir bendrovė „Vilniaus vandenys“.

„Pernai šventinis biudžetas viršijo milijoną. Šiemet tiesioginės išlaidos iš miesto savivaldybės yra apie 40 tūkst. Lt“, – „15min“ sakė Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius.
Skaičiuojama, kad šiemet sostinėje Kalėdos turėtų kainuoti apie 100 tūkst. Lt. Didžiąją dalį pinigų šventėms skirs ne miesto savivaldybė, o verslininkai.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min