Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno Kalėdų eglutę apšvies 2 kilometrų ilgio lempučių girlianda

Kaune statoma Kalėdų eglutė
„Energijos kodo“ nuotr. / Kaune statoma Kalėdų eglutė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno miesto eglutė antrus metus iš eilės sieks nustebinti pasaulį išskirtiniu grožiu. Šiemet miestiečiai galės džiaugtis trijų aukštų kalėdine eglute ir 2 kilometrų ilgio LED lempučių girlianda.

Miestiečiai grožėsis šokančiais angelais

Laikinosios sostinės Kalėdinė eglutė ir vėl bandys tapti gražiausia Lietuvoje, o ją, kaip ir praėjusiais metais, puošti padės UAB „Energijos kodas“, kurie šiemet miestui padės apšviesti 2 kilometrų lempučių girliandą, puošiančią eglutę.

Pasak įmonės elektros pardavimų projektų vadovės Justės Žegužauskaitės, eglutės puošimas tampa visų mėgiama tradicija.

„Mums visada malonu prisidėti prie šios nuostabios šventės kūrimo ir padėti džiuginti miestiečius gražiausia eglute Lietuvoje, o gal net ir visame pasaulyje. Visgi pernai metais Kauno eglutė pateko net į Guinnesso rekordų knygą“, – sako J. Žegužauskaitė.

Prie Kauno eglutės Rotušės aikštėje įsikurs kalėdinis miestelis, vyks šventinė mugė, o miesto aikštėje stovintys medžiai nusidažys auksine spalva.

„Praėjusiais metais miestui padovanojome net 40 tūkstančių lempučių apšvietimą, tad šiais metais nusprendėme šią gražią tradiciją tęsti. Šiemet Rotušės aikštėje stovinčiai triaukštei eglutei, kuri bus apjuosta 2 kilometrų LED lempučių girlianda, taip pat dovanosime apšvietimą“, – Kalėdų eglute džiaugėsi J. Žegužauskaitė.

Indėliu į miesto švenčių kūrimą džiaugėsi ir miesto meras: „Ši verslo iniciatyva yra labai sveikintina ir džiuginanti. Kaune dirbančių verslininkų indėlis į miesto puošimą ir kalėdinės nuotaikos kūrimą yra puikus privataus ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimo pavyzdys“, – tvirtino Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Vienas pagrindinių Rotušės aikštėje stovinčios eglės akcentų bus jos angelų šokis. Pasak Tekstilininkų ir dailininkų gildijos vadovės Jolantos Šmidtienės, eglutė nebus statiška, o kaip tik išsiskirs savo dinamika.

„Auksinė eglutė bus suformuota maždaug iš 30 natūralių eglučių, nes užauginti natūralią 15 metrų aukščio eglę prireiktų apie 80 metų, todėl šiemet nusprendėme patausoti mūsų gražuoles ir panaudoti mažesnes eglutes. Tačiau šiųmetė eglė bus mobili, „judanti“ su 8 didesniais nei 2 metrų šokančiais angelais, kuriuos sukūrė Kauno menininkai, ir apie 40 tūkst. natūralių sudžiovintų bei aukso spalva nudažytų kankorėžių“, – pasakoja menininkė.

 Energijos kodo nuotr./Kaune statoma Kalėdų eglutė
„Energijos kodo“ nuotr./Kaune statoma Kalėdų eglutė

Dar vienu eglutės akcentu taps kalvio kuriama jos viršūnė. „Eglutės viršūnės idėja – žvaigždė saulė. Ji kalama lietuviška stilistika, su gyvatomis ir, žinoma, stilizuota per menininko prizmę“, – sako J. Šmidtienė.

Pirmajame eglutės aukšte, kaip ir praėjusiais metais, stovės suoliukai, ant kurių prisėdus bus galima pasiklausyti muzikos ir palikti parašytus šventinius sveikinimus. Prie šio kalėdinio projekto dirba net 20 savanorių, kurie nori prisidėti prie kalėdinės šventės kūrimo.

Eglutę įžiebs gruodžio 1-ąją

Kauniečiai ir miesto svečiai šventinės eglutės puošimą galėjo stebėti net 5 dienas nuo lapkričio 26 dienos.

Prie Kauno eglutės Rotušės aikštėje įsikurs kalėdinis miestelis, vyks šventinė mugė, o miesto aikštėje stovintys medžiai nusidažys auksine spalva.

Kalėdinės eglutės įžiebimo šventė  „Šokanti auksinė Kalėdų eglė“ įvyks šeštadienį, gruodžio 1-ąją, 17 valandą, kur visus susirinkusius savo pasirodymais net keturiose scenose, išdėstytose aplink eglutę, džiugins auksiniai Lietuvos balsai: Egidijus Bavikinas, Andrius Apšega ir operos primadona prof. Sabina Martinaitytė. Taip pat galima bus pasigėrėti solistu iš Norvegijos Steinu Skjervoldu, Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčios kameriniu choru „Cantate Domino“.

Šventės dalyvius savo pasirodymais džiugins Kauno Pantomimos teatro aktoriai, šiuolaikinio cirko trupės „AntiGravitacija“ šviesų žonglieriai, akrobatai, fakyrai.

Taip pat sulauksime Kalėdų Senelio bei Kauno ir Vestfoldo miestų merų sveikinimų, o vakarą vainikuos įspūdingas eglutės įžiebimas ir šventiniai fejerverkai.

 Energijos kodo nuotr./Kaune statoma Kalėdų eglutė
„Energijos kodo“ nuotr./Kaune statoma Kalėdų eglutė

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min