Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno kolegija parėmė negandas patyrusius savo studentus ir darbuotojus

Labdaros mugėje paaukotos lėšos – studentams pagelbėti.
Kauno kolegijos nuotr. / Labdaros mugėje paaukotos lėšos – studentams pagelbėti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno kolegijoje Kalėdų išvakarėse įteikta finansinė parama studentams ir darbuotojams, kurią šios aukštosios mokyklos bendruomenės nariai paaukojo mėnesio pradžioje surengtoje kalėdinėje labdaros mugėje.

Kauno kolegijos darbuotojų profesinės sąjungos inicijuotame renginyje, kuris tradiciškai rengiamas aštuntus metus, iš parduotų meno dirbinių, studentų bei dėstytojų aukų organizatoriams pavyko surinkti 5 tūkst. litų.

Parama – 8 studentams

Šiais metais parama išdalinta 8 studentams, vienai dėstytojai ir vienai darbuotojai. Daugumą jų gyvenimo negandos užklupo ligomis, tėvų netektimis ir materialiniais nepritekliais. Keletas studentų, studijuojančių Justino Vienožinskio menų fakultete, stokoja pinigų mokymo priemonėms – tėvų dėl vienų ar kitų priežasčių gyvenime nėra, pašalpos nedidelės, viena studentė serga sunkia kepenų liga. Studentą iš Technologijų fakulteto nelaimė ištiko netikėtai – vaikinas po traumos iškentė stuburo operaciją, dabar reikalinga reabilitacija.

Studentė iš Sveikatos priežiūros fakulteto susiduria su sunkumais padėdama mamai auginti dar septynis brolius ir seseris, nes tėtis miręs ir verstis sunkiau. Kėdainių Jonušo Radvilos fakultete studijuojanti mergina – našlaitė, neturinti artimųjų. Šeimos narių šilumos nebeturi ir studentė iš Kraštotvarkos fakulteto, anksčiau merginai padėdavo ją globojusi senelė, tačiau jos jau nebėra. Kauno kolegijos darbuotoja serga itin sunkiai, dėstytoja iš menų fakulteto taip pat negaluoja, todėl paaukoti pinigai pravers vaistams.

Surengė savo darbų aukcioną

Nedidelėje mugėję pardavinėti medžio drožiniai, originalūs papuošalai, keramikos dirbiniai, dekoratyviniai paveikslai iš veltinio, šilko ir kitokios technikos. Dirbinius mugės lankytojams daugiausia pardavinėjo kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto menininkai. Saldumynų mėgėjus džiugino Technologijų fakulteto studentų ir dėstytojų kepiniai – mugės lankytojai galėjo įsigyti naminių pyragėlių, sausainių, kuriuos vakarykštę dieną iki vėlumos kepė būsimieji maisto specialistai.

Renginio metu organizuotas ir aukcionas, kurio metu buvo galima įsigyti visuomenei žinomų menininkų darbų. Šįmet aukcione parduoti Arvydo Martinaičio, Valentino Varno, Birutės Sarapienės, Ievos Kėželienės, Marijonos Sinkevičienės ir kitų menininkų kūriniai. Pirkėjai įsigijo ir Kauno kolegijoje dirbančios menininkės Dainos Daukšienės iš akmens masės, molio, porceliano kurtą angelą, kuris simboliškai siejasi su mugės organizatorių siekiu ištiesti pagalbos ranką.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min