Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 25d. 09:21

Kiek dovanų neša ir kur šiuo metu yra Kalėdų Senelis?

Į Kauną pirmą kartą Lietuvos istorijoje atvažiavo pagrindinis pasaulio Kalėdų Senelis.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kad ir kokia sunkis yra Kalėdų senelio užduotis, jis kasmet su ja puikiai susitvarko.
Kalėdų Senelis – viena mylimiausių pasaulio būtybių. Tačiau jo darbas toli gražu nėra pats lengviausias. Per vieną naktį jis turi nukeliauti daugiau nei 300 mln. kilometrų valdymas daugiau nei 3 mln. elnių, tempiančių roges nežemišku greičiu.

Telegraph.co.uk skaičiuoja, kiek pasaulio vaikų aplanko, kokį atstumą nukeliauja ir kiek pinigų dovanoms išleidžia Kalėdų Senelis.

Nudžiugina 700 mln. vaikų

Pasaulyje yra apie 2 mlrd. vaikų. Turint omenyje, kad maždaug 35 proc. pasaulio žmonių laiko savo krikščionimis, galima spėti, kad vaikų, kurių šeimose švenčiamos Kalėdos, yra apie 700 mln. Skaičiuojant, kad viename name vidutiniškai gyvena 3 vaikai, senelis su savo rogėmis turi sustoti maždaug 233 mln. kartų. Be abejo, visada pasitaiko namų, kuriuose gyvena išdykę ir padaužos vaikai, kurie dovanų per metus nenusipelnė. Tačiau jie greičiausiai pernelyg neiškreipia bendros statistikos.

Nukeliauja 342,5 mln. km

Likime prie skaičiavimo, kad pasaulyje yra 233 mln. namų, kuriuose gyvena gerai besielgiantys krikščionių vaikai. Žemės planetos paviršiaus plotas yra maždaug 510 mln. km. Todėl vidutinis atstumas tarp namų yra apie 1,47 km. Taigi iš viso Kalėdų Senelis turi nukeliauti 342,5 mln. km.

Per sekundę nuskrieja beveik 3 000 km

Jeigu Kalėdų Senelis skaičiuoja logiškai ir su savo rogėmis keliauja iš Rytų į Vakarus kartu su saule, taip kiek įmanoma ištęsdamas nakties laiką, jis savo darbui turi 32 valandas. Nukeliauti 342,5 mln. km per 32 valandas reiškia pasiekti 10,7 mln. km/val. greitį.  Vadinasi, kas sekundę Kalėdų simbolis nuskrieja 2973 km.  Tačiau šis greitis dar išaugtų, jei skaičiuotume, kad jis nė akimirkos nesustoja padėti dovanų po eglute ar nesustabdo savo kinkinio pailsėti. Palyginimui: greičiausiais žmogaus pagamintas įrenginys, nepilotuojamas  kosminis aparatas „Voyager 1“, tepasiekia kiek didesnį nei 17  km per sekundę greitį.

Gabena 461 tūkst. tonų

Įsivaizduojant, kad kiekvienas vaikas gauna dovanų transformerį Optimusą Pirmąjį, Senelis vienam vaikui gabena 659 g dovaną. Bendrai visiems Kalėdas švenčiantiems mažiesiems laukiamiausias šios nakties svečias veža 461,3 tūkst. tonų dovanų. Palyginkite – lėktuvas „Boeing 747-8I“gali pervežti 237,5 tonas keleivių, bagažo ir degalų. Turint omenyje, kad vienas elnias gali patraukti maždaug 150 kg krovinį, ir įsivaizduojant, kad rogės nieko nesveria, reikės maždaug 3 mln. elnių, kad patemptų visą dovanų krovinį.

Senelis – milijardierius

Transformeris Optimusas Pirmasis Didžiojoje Britanijoje kainuoja apie 165 Lt, todėl Kalėdų Senelis iš viso išleis dovanoms 115 mlrd. Lt arba rizikuos pažeisti įstatymus, liepdamas savo elfams jas padirbti. Minėta suma yra beveik 5 kartus didesnė nei planuojamos nacionalinio Lietuvos biudžeto pajamos 2010 metais, kartu su Europos Sąjungos ir kitomis tarptautinės finansinės paramos lėšomis.

Jeigu nori pamatyti, kur šiuo metu yra Kalėdų Senelis, spausk čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min