Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuris Kalėdų Senelis tikras?

Tikrasis Kalėdų senelis Joulupukki pasveikino Lietuvos vaikus
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Tikrasis Kalėdų senelis Joulupukki pasveikino Lietuvos vaikus
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvoje kylant ginčui, kuris mūsų šalį lankantis Kalėdų Senelis yra tikrasis, Suomijos ambasada ragina kūrybiškiau vertinti susiklosčiusią situaciją.

Jau septyneri metai prieš kalėdinių švenčių maratoną iš Suomijos į Lietuvą atvyksta Kalėdų Senelis. Jo viešnagė – tarsi pasirengimo šv. Kalėdoms pradžia.

Įprasta, kad baltabarzdis atskrenda į Vilnių, o čia jį pasitinka lietuviškasis Kalėda. Svečias iš Suomijos lanko sergančius vaikus, dalija dovanas, įžiebia eglutes. Toks vizitas Suomijos ambasados iniciatyva vyko praėjusį savaitgalį. Tada Kalėdų Senelis pirmą kartą užsuko į Kauną.

„Kadangi Kalėdų Senelio vizitą organizuoja Suomijos ambasada, mums jokių klausimų dėl jo tikrumo nekilo“, – LŽ sakė prekybos ir pramogų centro MEGA Marketingo skyriaus vadovė Rasa Vyšniauskienė.

Kito laikinosios sostinės prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ valdytojas Vladimiras Komanenka tikino, esą tikrasis Kalėdų Senelis Lietuvoje dar nėra buvęs ir pirmą kartą apsilankys tik rytoj. „Manau, niekas nesiginčys, kad tikrais pasaulyje vadinami tie Kalėdų seneliai, kurie dirba Laplandijoje, Rovaniemyje esančiame Kalėdų Senelio kaime. Gavome patvirtinimą raštu, kad iš šios vietos į Lietuvą senelis važiuoja pirmą sykį“, – aiškino jis. Anot V.Komanenkos, siekiant įsitikinti, jog į Kauną iš Suomijos atskris ne apsimetėlis, buvo net lyginamos iš Rovaniemio gautos ir oficialiuose interneto tinklalapiuose skelbtos Kalėdų Senelio nuotraukos.

Prieš keturis dešimtmečius, kai Laplandijoje buvo kuriamas Kalėdų Senelio kaimas, jo steigėjai paskelbė šias pareigas galinčių eiti žmonių konkursą ir atrinko du panašaus ūgio, sudėjimo bei išvaizdos suomius. Būtent jie iki šiol Rovaniemyje ir dirba Kalėdų seneliais: vienas keliauja po pasaulį, o kitas priima turistus. Vienas iš jų rytoj lankysis Kaune.

V.Komanenka pasakojo, kad Kalėdų Senelio kelionėmis po pasaulį anksčiau rūpinosi oro bendrovė „Finnair“. Tačiau maždaug prieš aštuonerius metus tarp šios kompanijos ir Kalėdų Senelio kanceliarijos kilo konfliktas ir jų bendradarbiavimas nutrūko. „Mūsų žiniomis, “Finnair„ ėmė dirbti su kitais Laplandijoje reziduojančiais seneliais, o tuos, kuriuos esame įpratę vadinti tikrais, pamiršo“, – tvirtino prekybos centro valdytojas.

Rovaniemio Kalėdų Senelis, pasak jį kvietusių asmenų, savo darbą dirba nuolat: gyvena minėtame kaime, pats kapoja malkas, kūrena krosnį, rūpinasi elniais. Kaune jis aplankys vaikų ligoninę, Zoologijos sodą, Karmelitų bažnyčią.

LŽ kalbinta Suomijos ambasados Lietuvoje asistentė spaudai ir kultūrai Rytė Baublytė pažymėjo, kad visi Kalėdų seneliai – graži pasaka. „Laplandijoje dirba ne vienas ir ne du Kalėdų seneliai. Į šią situaciją reikėtų žiūrėti kūrybiškai: visi jie – tikri“, – sakė ambasados atstovė.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min