Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muitinė ragina kalėdinėmis dovanomis ir sveikinimais pasirūpinti iš anksto

Muitinė
BFL nuotr. / Muitinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos muitinė šalies gyventojus ragina kalėdinėmis dovanomis ir sveikinimais pasirūpinti iš anksto, jeigu norite, kad jie jus pasiektų laiku.

Muitinė atkreipia gyventojų dėmesį į tai, kad nekomercinės siuntos (kai privatus asmuo siunčia kitam asmeniui neatlygintinai nekomercines prekes) neapmokestinamos PVM, jeigu siuntoje esančių prekių vertė neviršija 160 litų, o muito mokesčiu – 150 eurų. Akcizinių prekių siuntimui tokiose siuntose numatytas neapmokestinamas kiekis ir vertė. Išsamiau galite paskaityti Lietuvos muitinės svetainėje.

Internetinėje parduotuvėje, aukcione iš trečiųjų šalių įsigytos prekės importo PVM neapmokestinamos, jeigu jų vertė neviršija 75 litų, o muito mokesčiu – 150 eurų. Pvz., asmuo įsigijo prekių, kurių vertė 200 Lt, atsiuntimo išlaidos – 50 Lt. Šiuo atveju siuntoje esančios prekės būtų apmokestinamos (įskaitant siuntimo išlaidas) 21 proc. PVM, nes siuntos vertė viršija 75 Lt, o muito mokesčiai nebūtų skaičiuojami, kadangi siuntos vertė neviršytų 150 eurų. Akcizinės prekės tokiose siuntose apmokestinamos duomenų bazėje nurodytu muitu, PVM ir akcizų tarifu.

Atkreipiame gyventojų dėmesį į tai, kad siuntos tiesiogiai į muitinę nepatenka – jos atgabenamos į Pašto skirstymo departamentą ir jas muitiniam tikrinimui pateikia AB „Lietuvos paštas“ deklarantai. Jeigu pateikti visi dokumentai bei reikalinga informacija, muitinis įforminimas neužtrunka.       

Jeigu vis dėlto atsitinka taip, kad siuntinys vėluoja arba adresato nepasiekė, reiktų kreiptis į artimiausią paštą arba susisiekti Lietuvos pašto svetainėje nurodytais kontaktais.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min