Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 4d. 11:01

Nemėtyti nupuoštų eglučių ir šiemet kvies akcija „Kalėdinė eglutė–namų šilumai“

Kalėdų eglutė
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Kalėdų eglutė
Sausio 6–14 dienomis akcija „Kalėdinė eglutė – šilumai“ vėl kvies vilniečius prasmingai panaudoti po švenčių nupuoštus medelius. Iš jų pagamintu ekologišku biokuru bus šildomi vilniečių namai.

Jau ketvirtus metus rengiamą akciją inicijuoja Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA bei komunalinių paslaugų ir ekologijos verslo bendrovė „Ecoservice“, teigiama išplatintame pranešime spaudai.  

Akcijos globėja – Aplinkos ministerija. Raginimą prasmingai panaudoti eglutes palaiko ir Vilniaus miesto savivaldybė bei Švietimo ir mokslo ministerija. Šiemet akcija atkeliaus ir į Klaipėdą, Varėną, Širvintas,Šilutę bei Trakus. Šių miestų savivaldybės taip pat pritaria iniciatyvai.

Iniciatyvos tikslas – ne tik prasmingai panaudoti eglutes, bet ir raginti gyventojus po švenčių eglučių bet kur nemėtyti. Švysteltos per balkoną, kiemus jos teršia iki pat pavasario.

„Kasmet ši akcija sulaukia ne tik daugiau pritariančių, bet ir realiai joje dalyvaujančių.
Šiemet kviečiame ne tik Vilniaus, bet ir kitų miestų bei miestelių gyventojus prisijungti prie šios iniciatyvos.

Bet kur paliekamos eglutės teršia ne tik šventinę nuotaiką, bet ir miestą, užkemša šalia daugiabučių ir privačių namų stovinčius konteinerius. Tačiau jau pastebime, kad kiekvienais metais daugėja žmonių, kurie su Kalėdų puošmena atsisveikina gražiai“, – sako „Ecoservice“ generalinis direktorius Saulius Budrevičius.

Akcijos lipdukais pažymėti „Ecoservice“ konteineriai nuo sausio 6 iki 14 dienos vakaro stovės prie didžiųjų prekybos tinklų ir daugiabučių namų kiemuose. Akcijos konteineriai bus skirti tik eglutėms, į juos prašoma nemesti komunalinių atliekų.

“Džiaugiamės, kad akcija jau skaičiuoja ketvirtus metus ir kasmet surenkama vis daugiau eglučių. Puiku, kad šiemet nebus apsiribota tik Vilniumi, o prie šios gražios, žalios iniciatyvos prisijungs ir kitų miestų bei miestelių gyventojai. Lietuvoje laikomasi tradicijos puošti “gyvą” eglutę ir jau formuojasi tradicija tvarkingai su ja atsisveikinti. Be to, iš surinktų eglučių bus pagamintas atsinaujinantis ir netaršus biokuras“, – sako Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas.

Surinkti medeliai bus nuvežti į biokuro gamybos ir ekologijos verslo įmonės „Bionovus“ aikštelę, kur juos susmulkinus bus pagamintas ekologiškas biokuras. Juo “Vilniaus energija” ir kiti Lietuvos šilumos tiekėai šildo gyventojų namus. Ši bendrovė naudoja galingiausią Rytų ir Centrinėje Europoje biokuro katilą. Kalėdinės eglutės – viena iš daugelio vietinio biokuro rūšių, kurias galima panaudoti ekologiškai energijai gaminti. Pernai vien tik vilniečiai užpildė 15 konteinerių, kurių bendras svoris viršijo pusšeštos tonos.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

08:07
02:04
01:51

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min