Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 20d. 08:15

Teminiai Kalėdų vakarėliai

Kalėdų stalas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Kalėdų stalas

Užuot rymojus prie Kalėdų eglutės, portalas Howstuffworks.com siūlo keletą spalvingų alternatyvų Kalėdų vakarėliui.

Feliz Navidad: meksikiečiai švenčia Kristaus gimimą su vadinamosiomis Posadas, devyniomis pasiruošimo dienomis, kurios vainikuojamos Noche Buena, arba šventąja Kalėdų naktimi.

Dauguma šeimų pirmiausiai eina į šv.Mišias, o tada skuba namo vakarieniauti su šeima ir draugais.

Savo meksikietišką šventę dekoruokite keraminiais indais, dubenimis su vaisiais, ryškiais ornamentais, spalvingais konfeti, mažais žibintais ir žvakėmis. Svečius siūloma pavaišinti žemės riešutais, apelsinais, mandarinais, parinkite raudonas, žalias bei sidabrines staltieses ir, žinoma, nepamirškite prakartėlės.

„Dėžučių diena“: kadaise Anglijoje tarnams Kalėdų dieną tekdavo dirbti. Tačiau kitą dieną jiems buvo skiriamas laisvadienis aplankyti šeimai. Darbdaviai juos išleisdavo su dėže dovanų ir maisto, iš čia ir kilo pavadinimas – „Dėžučių diena“. Dabar šią dieną žmonės taip pat nedirba, lanko draugus arba būna su šeima. 

Dekoruokite stalą pušų šakomis, bugieniu, amalu, kadagių uogomis, cinamono lazdelėmis, lėkštėmis su vaisiais ir mažais kalėdiniais medeliais. Mažas dėžutes supakuokite šventiniame popieriuje ir panaudokite jas kaip dekoracijas arba palikite po mažą dovanėlę, kurią po vakarienės bus galima išpakuoti, kiekvienam svečiui. 

Taip pat galite sukurti „Dėžučių dienos“ kvietimą – užrašykite vakarėlio informaciją ant popieriaus lapelio, suvyniokite jį, įdėkite į mažą dėželę ir asmeniškai įteikite svečiams.

„Le Reveillon“: tai, kas kadaise buvo paprastas valgis po vidurnakčio Mišių, peraugo į „Le Reveillon“ – naktinę vakarienę prancūzų šeimoms, kur dauguma patiekalų tie patys, kaip ir patiekiami Kalėdų dieną. Kai kurios šeimos šį vakarą puošia eglutę arba teikia dovanas. Kaip ir dauguma kitų tautų, prancūzai dažnai namus dekoruoja žalumynais ar žvakėmis.

Senojo pasaulio Kalėdos: Kalėdos yra tradicinė šventė Vokietijoje, kurios kulminacija – Kalėdų eglės įžiebimas. Vaikams neleidžiama pamatyti žaliaskarės, kol ji baigiama puošti. Šeimos dainuoja kalėdines dainas ir po egle deda dovanas. Vėliau laukia tokia soti vakarienė, kad vakaras neretai vadinamas „Dickbauch“, „storuoju pilvu“. Anot legendos, tuos, kurie šį vakarą valgo per mažai, naktį persekioja demonai.

Vakarėlio dieną stalą puoškite riešutais, vaisiais, žalumynais, marcipanais ir medinėmis angelų, medžių bei Kalėdų Senelių figūromis. Nepamirškite žvakių ir tradicinių papuošimų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min