Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangiškis Kalėdų eglutę sulipdė iš centų, kuriuos susirinko nuo žemės

Palangiškio Vytauto Kuso namuose pastatyta eglutė, suklijuota iš baltų centų.
Janinos Kusaitės nuotr. / Palangiškio Vytauto Kuso namuose pastatyta eglutė, suklijuota iš baltų centų.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Nesu išdidus žmogus, nevaikštau nosies užrietęs ir žvalgausi, kas ant mūsų žemės dedasi“, – juokėsi palangiškis menininkas Vytautas Kusas, iš monetų, surinktų nuo žemės, pastatęs kalėdinę eglutę.

Janinos Kusaitės nuotr./Vytautas Kusas iš centų, rastų gatvėje, suklijavo eglutę.
Janinos Kusaitės nuotr./Vytautas Kusas iš centų, rastų gatvėje, suklijavo eglutę.

Per penkerius metus palangiškis pririnko 6 400 monetų, kurių nominalas – 1, 2 ir 5 centai. Pamatęs ant žemės pinigą, vyras visada pasilenkdavo ir paimdavo į kišenę. Grįžęs radinius sudėdavo į dėžutę. Taip susidarė visa krūva. „Kiti, ypač jaunimas, eina ir nueina, jiems centai – ne pinigai. O man, kad ir centas – vis tiek pinigas“, – aiškino V.Kusas.

Iš surinktų centų, kurių susidarė net visi 200 litų, jis sumeistravo sidabru tviskančią kalėdinę eglutę. Šią netradicinę eglę palangiškis menininkas eksponuos vienoje Palangos kavinėje, ją galės apžiūrėti kiekvienas smalsuolis. 

Janinos Kusaitės nuotr./Vytauto Kuso eglutė
Janinos Kusaitės nuotr./Vytauto Kuso eglutė

Netradiciniais kūriniais garsėjantis palangiškis yra nutapęs miniatiūrinių paveikslų, sukaupęs suvenyrinių šunų skulptūrėlių, o Velykoms išpjaustinėjo įvairiausių paukščių kiaušinius.

V.Kusas prisipažino, kad prietaras, jog reikia imti tik tas monetas, kurios guli herbu į viršų – jam nė motais. „Pinigas yra pinigas. Esu radęs ir svarų, ir popierinių kupiūrų, bet negi viską suklijuosi ant eglės“, – juokėsi menininkas.

Suklijavęs eglutę iš centų, jis ir toliau atidžiai žvalgosi po kojomis – per kelias savaites pririnko daugiau nei 4 litus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min