Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rolandui Rastauskui – jau 60 metų. Garsūs klaipėdiečiai apie jį: „Kaip iš kito pasaulio“

Rolandas Rastauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Rolandas Rastauskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Krentančių rudeninių lapų šnabždesys, artimųjų, draugų, kolegų ir studentų sveikinimai. Tokia gausi puokštė surinkta rašytojo, beveik Palangos simboliu tapusio Rolando Rastausko 60 metų jubiliejaus proga. O sveikinimų solenizantui turi tikrai daug kas, ir visi sveikinantieji turi, ką papasakoti.

Novatoriškų idėjų ašis pajūryje, studenčių žavėjimosi objektas, žmogus orkestras – iš svetimo pasaulio. Taip žymūs klaipėdiečiai apibūdina šiandien 60-ąjį jubiliejų švenčiantį R.Rastauską – Klaipėdos universiteto docentą, poetą, eseistą, dramaturgą, vertėją, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą.

E.Petkutės nuotr./Gintaras Grajauskas
E.Petkutės nuotr./Gintaras Grajauskas

Rašytojas Gintaras Grajauskas: „Mes su Rolandu esame labai seniai pažįstami. Sutikau jį dar būdamas studentas. Kaip tik buvau grįžęs iš sovietinės armijos. Nors studijavau džiazą, užėjau į jaunųjų literatų būrelį. Jam kaip tik Rolandas ir vadovavo.

Jau tada jis buvo studenčių žavėjimosi objektas. Tam laikotarpiui jis tikrai buvo keistas: estetas, ironiškas, kartais sarkastiškas. Kaip ne iš to pasaulio. Dažnai juokaudavome – desantu numestas. Jubiliejaus proga noriu jam palinkėti išminties, kuri ir taip su amžiumi ateina, ir dvasinės ramybės.“

LLKC nuotr./Dainų šventės atidarymo koncerto režisierius Valentinas Masalskis
LLKC nuotr./Aktorius,  režisierius Valentinas Masalskis

Aktorius, režisierius Valentinas Masalskis: „Rolandas atlieka labai nuostabų  švietėjišką darbą. Jis yra nuostabaus, novatoriško kultūrinio judesio ašis. Kiek aš kalbuosi su savo studentais, su aktoriais –  visi juo žavisi, visi patenkinti. Palinkėsiu jam gero oro, gero vėjo. Svarbiausia nebijoti klysti, nebijoti nusišnekėti. Ir pajuokausiu – nebijoti vilko.“

Aurelijos Kripaitės nuotr./Gediminas Pranckūnas
Aurelijos Kripaitės nuotr./Gediminas Pranckūnas

Klaipėdos dramos teatro vadovas Gediminas Pranckūnas: „Su Rolandu labai malonu bendrauti. Džiugu, kad mes savo krašte turime žmonių, atstovaujančių mūsų dramaturgijai užsienyje. Turiu galvoje įvairius teatro festivalius, kur jis dažnai ir pirmininkauja. Be to, ir pirmosios jo pjesės buvo pastatytos kaip tik pas mus, Klaipėdos dramos teatre. Jis visapusiškas: ir dramaturgas, ir režisierius, ir dėstytojas. Gaila tik kad laikas greitai bėga. O šiandien lieka Rolandą pasveikinti įžengus į subrendusių vyrų gretas.“

A. Venskaus nuotr./Klaipėdos meras - džiazmenas -  Vytautas Grubliauskas
A. Venskaus nuotr./Klaipėdos meras - džiazmenas - Vytautas Grubliauskas

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas: „Mudviejų keliai, be abejo, dažnai sueina. Esu ne kartą koncertavęs jam klausantis, ir ne kartą klausęs jo koncertų. Vertinu jį kaip vieną ryškiausių kultūros veidų.

Ir išdrįsiu, nepaisant jo kilmės, Rolandą uzurpuoti  Klaipėdai. Juk kiekvienas miestas norėtų savintis tokios asmenybės veidą ir  nuopelnus. Nepaisant jų gausos, pasiektų aukštumų, ateities  ambicijų, aš palinkėsiu Rolandui Raskauskui išlikti tuo žaisminguoju RoRa“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min