Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 gruodžio 19d. 12:05

Animacinio filmo „Aukso žirgas“ herojės Princesės Saulės įkvėpėja – Barbora Radvilaitė

Akimirka iš filmo „Aukso žirgas“
Xaviero Dujardeno nuotr. / Akimirka iš filmo „Aukso žirgas“
Lietuvos kino teatruose jau rodomas spalvingas ir užburiantis, net šešerius metus ranka pieštas animacinis filmas visai šeimai „Aukso žirgas“. Vienas juostos režisierių Valentas Aškinis papasakojo dar daugiau įdomių detalių kaip gimė nuotykių kupino filmuko vaizdai – jų kūrėjams teko paieškoti ir istorinėje literatūroje, ir net išvysti sapnuose.

Pavyzdžiui, kurdami šviesios ir tyros princesės Saulės modelį „Aukso žirgo“ autoriai pasitelkė Barboros Radvilaitės ir kitų kilmingų Lietuvos damų portretus. Karaliaus karūnai ir aprangai sukurti, animacinės pasakos kūrėjai pasiskolino karalių portretuose vaizduojamų karūnų formas bei to meto drabužių detales.

Nušvitimas aplankė ūkanotame Liuksemburge

Animacinio filmo „Aukso žirgas“ finale įvyksta lemiamoji dvikova tarp Juodojo Princo ir Aušvydo. Aušvydas dainuodamas meilės dainą artėja prie karališkosios poros. Tuo metu Juodasis Princas išsitraukia kardą ir ruošiasi jį pulti. Staigus Aukso žirgo įsiveržimas į karališkąją rūmų salę padaro stebuklą, Aušvydas ir vėl įgyja stebuklinguosius aukso šarvus, kurie gali atlaikyti bet kokių kardų smūgius.

„Tikėjimas, daina ir meilė įveikia žiaurumą ir brutalią jėgą. Šį finalo sprendimą susapnavau būdamas Liuksemburge, kuomet dirbome su scenarijaus autore Cecile Somers. Tuo metu minkštas ir mistiškas rūkas dengė visą Liuksemburgą, gal ši atmosfera sukėlė ir nulėmė mano viziją sapne“, – svarstė V.Aškinis.

VIDEO: Filmo „Aukso žirgas“ anonsas

Pagrindinį herojų Aušvydą, kuris keliauja prikelti princesę Saulę, įgarsino aktorius ir laidų vedėjas Vytautas Rumšas jaunesnysis. Princesei balsą dovanojo Neringa Nekrašiūtė, Juodajai Motei – Larisa Kalpokaitė, o Baltajam Tėvui – Sigutis Jačėnas.

Pasakos pasakotoju tapo Algirdas Latėnas. Taip pat lietuviškai įgarsintame „Auksiniame žirge“ žiūrovai išgirs Dainiaus Gavenonio, Dalios Michelkevičiūtės, Rimanto Bagdzevičiaus, Remigijaus Sabulio ir kitų žinomų teatro ir kino aktorių balsus.

Stebuklingas, senosiomis baltų pasakomis ir saulėgrįžos mitu paremtas pasakojimas „Aukso žirgas“ jau pasiekė Lietuvos kino teatrus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

27:11
03:07
16:08

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie 15min