15min be reklamos
2015 09 08

Britų ir lietuvių filme – Lietuvos pasiruošimas gynybai

Vis agresyvėjanti Rusijos politika ir Lietuvos karinės gynybos stiprinimas menininkus įkvėpė imtis naujų darbų. Vasarą prezidentę Dalią Grybauskaitę „BBC World“ dokumentinių filmų ciklui apie įtakingiausias pasaulio moteris „Moterų galia“ (angl. „The Power of women“) filmavusi komanda vėl grįžta į Lietuvą. Lietuvių režisierė, žurnalistė Neringa Medutytė bei britų prodiuseris, režisierius Jamesas Roganas šį kartą iš labai arti įamžina, kokį poveikį besikeičiantis politinis klimatas daro Lietuvai.
 Neringa Medutytė bei britų prodiuseris, režisierius James Rogan šį kartą iš labai arti įamžina, kokį poveikį besikeičiantis politinis klimatas daro Lietuvai.
Filmo stop kadras/Režisierė N.Medutytė bei britų prodiuseris J.Roganas šį kartą įamžina, kokį poveikį besikeičiantis politinis klimatas daro Lietuvai. / Filmo stop kadras

„Tai bus itin jautrus pasakojimas apie šiandieninę Lietuvą, apie žmones, kurie priėmė nepaprastą sprendimą – gintį šalį. Dėl agresyvėjančios Rusijos politikos, Lietuva šiuo metu išgyvena ypatingą laikotarpį. Tačiau šis filmas bus ne apie karą, o apie taikdarius. Apie žmones, kurie kiekvieną dieną skiria tam, kad šalis būtų saugi“, – sako kuriamo dokumentinio filmo „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ režisierė N.Medutytė.

Filmo komanda susipažino su šauktinių šeimomis, su jomis praleido ir filmavo paskutines dienas prieš tarnybą ir kartu išvyko į Dragūnų batalioną Klaipėdoje. Filme kalbinama Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kiti už Lietuvos saugumą atsakingi žmonės, matoma ką tik atidaryta NATO vadavietė.

Tokia aktuali naujo dokumentinio filmo tematika drauge dirbti subūrė tarptautinę komandą, sujungdama kino profesionalus tiek iš Lietuvos, tiek iš Didžiosios Britanijos. Filmo režisierei N.Medutytei talkina prodiuseris Jamesas Roganas, britų filmų kompanijos Londone „Rogan Productions“ vadovas, britai – garso operatorius Mattas Forresteris ir kino operatorius Sebastianas Cortas, o Lietuvoje – modernios lietuvių kompanijos „In Script“ prodiuseris Lukas Trimonis.

Filmo stop kadras/ Neringa Medutytė bei britų prodiuseris, režisierius James Rogan šį kartą iš labai arti įamžina, kokį poveikį besikeičiantis politinis klimatas daro Lietuvai.
Filmo stop kadras/ Neringa Medutytė bei britų prodiuseris, režisierius Jamesas Roganas šį kartą įamžina, kokį poveikį besikeičiantis politinis klimatas daro Lietuvai.

„Kino kalba šiems greitiems įvykiams suteikia visai kitą prasmę, leidžia stebėti, pažinti ir pajausti tai, kuo gyvena filmo herojai. Filme kalbama apie universalius dalykus – laisvę, patriotiškumą. Apie tai, kas dabar aktualu ne tik Europai, bet ir visam pasauliui“, – sako prodiuseris L.Trimonis.

Ne pirmą kartą Lietuvoje dirbantis britų kino operatorius S.Cortas teigia, kad šį kartą Lietuvą norėjo pavaizduoti itin meniškai, todėl naujojo dokumentinio filmo vaizdams įamžinti pasirinko ne dokumentinio, o išskirtinę meninio filmo kamerą „Arri Alexa“.

Šia kamera buvo filmuojami tokie filmai kaip „Visko teorija“ (angl.  „Theory of everything“),  „Džeimas Bondas“ (angl. „James Bond“), „Žmogus paukštis“ (angl. „Birdman“) ir „Gravitacija“ (angl. „Gravity“). Planuojamos dvi filmo „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ versijos – viena skirta kino teatrui, kita – televizijai. Premjera numatoma 2016 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie 15min