Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Garsus Paulo Coelho romanas tapo kino filmu

Sarah Michelle Gellar
„Meed films“ nuotr. / Sarah Michelle Gellar
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau balandžio mėnesį Lietuvos kino žiūrovams bus pristatytas filmas „Veronika ryžtasi mirti“, pastatytas pagal to paties pavadinimo Paulo Coelho romaną, kuris sulaukė fenomenalios sėkmės visame pasaulyje – knyga išversta į 56 kalbas ir išleista 150 šalių, tarp jų ir Lietuvoje.

„Meed films“ nuotr./David Thewlis ir Melissa Leo
Davidas Thewlis ir Melissa Leo

Filmas pasakoja apie jauną merginą Veroniką, kuriai, rodos, netrūksta nieko, kad jaustųsi laiminga ir džiaugtųsi gyvenimu. Ji – protinga, graži, sėkmingai kopianti karjeros laiptais niujorkietė. Tačiau ilgainiui toks suplanuotas, į stalčiukus sudėliotas gyvenimas tampa pilkas, iki skausmo nuspėjamas, slegiantis. Veronika  praranda tai, kas svarbiausia: gyvenimo prasmę, norą žengti į priekį, siekti savo svajonių. Ir ji ryžtasi mirti. Po dviejų savaičių, atgavusi sąmonę ligoninėje, Veronika sužino, kad nors jos bandymas nusižudyti nepavyko, širdis yra nepagydomai pažeista ir gyventi liko savaitė. Ši savaitė apvers Veronikos gyvenimą aukštyn kojomis. Ji atras meilę, draugystę, išmoks džiaugtis kiekviena akimirka, kitomis akimis pažvelgs į save ir supantį pasaulį.

„Meed films“ nuotr./Erika Christensen
Erika Christensen

Veronikos vaidmenį atlieka aktorė Sarah Michelle Gellar, Lietuvos žiūrovams gerai pažįstama iš visai kitokio – siaubo žanro filmų „Žinau, ką padarei aną vasarą“, „Klyksmas 2“, „Pagieža“ bei populiariaus TV serialo „Bafi – vampyrų žudikė“. Atrodytų, abejotinas pasirinkimas dramatiškam vaidmeniui. Tačiau, pasak paties P.Coelho, aktyviai dalyvavusio kuriant filmą, „Sarah Michelle Gellar sukūrė tą Veronikos paveikslą, kokį aš visuomet įsivaizdavau“.

S.M.Gellar filme talkina kiti garsūs aktoriai: Davidas Thewlis (filmai apie Harį Poterį, „Dangaus karalystė“, „Septyneri metai Tibete“, „Berniukas dryžuota pižama“), Erika Christensen („Narkotikų kelias“), „Oskaro“ premijos nominantė Melissa Leo („Užšalusi upė“, „21 gramas“), Jonathanas Tuckeris („Griuvėsiai“, „Elos slėnyje“).

„Meed films“ nuotr./Jonathan Tucker
Jonathan Tucker

P.Coelho – vienas garsiausių šiuolaikinių rašytojų. Visame pasaulyje parduota daugiau nei 100 milijonų jo knygų egzempliorių. Rašytojas labai populiarus ir Lietuvoje. Jo romanai „Alchemikas“, „Penktasis kalnas“, „Piligrimas“ ir daugelis kitų yra vieni skaitomiausių mūsų šalyje.

Filmas „Veronika ryžtasi mirti“ rekomenduojamas visiems kaip puikus vaistas nuo kartais apninkančio liūdesio, nusivylimo savimi ir aplinka. Jis kalba apie gyvenimo pilnatvę, apie nuostabias akimirkas, kurias patiriame būdami su mylimu žmogumi, apie džiaugsmą, kurį mums dovanoja kiekviena naujai išaušusi diena. Metas atsibusti!

Filmo „Veronika ryžtasi mirti“ premjera Lietuvoje – balandžio 23 dieną.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min