Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 1d. 13:38

Holivudo statistika: kas penktas metų filmas – susijęs su anksčiau rodytomis kino juostomis

Filmas „Didžiosios motušės namai: obuolys nuo obels...“
Kadras iš filmo / Filmas „Didžiosios motušės namai: obuolys nuo obels...“

2011 metais į kino ekranus Holivudas išleidžia rekordinį skaičių filmų tęsinių, priešistorių ir „spin off“ – iš viso 27 filmus, kurie yra vienaip ar kitaip susiję su anksčiau rodytais filmais.

Kino gerbėjai gali būti ramūs: deja vu, kuris šiemet aplankys dažną kino žiūrovą, nebus psichikos sutrikimas. Vienas didžiausių apie kiną rašančių portalų „Box Office Mojo“ apskaičiavo, kad šiemet kas penktas Holivudo filmas, pasirodysiantis kino teatrų ekranuose, yra arba anksčiau pasirodžiusių filmų tęsinys, arba priešistorė, kurios veiksmas vyksta iki anksčiau nufilmuoto filmo įvykių, arba „spin off“, t. y. filmas, kurio pagrindiniai herojai yra anksčiau matyti prieš tai rodytuose filmuose. Žinoma, visi šie nauji-seni filmai turės visiškai naują siužetą.

Ankstesnis rekordas – 24 filmai, vienokiu ar kitokiu būdu susijusių su anksčiau matytais filmais, buvo užfiksuotas 2004 metais. 2010-uosius išties būtų galima vadinti originalumo oaze. 2010 metais senų-naujų filmų buvo viso labo tik 19-a.

Tarp senų-naujų filmų šiemet rasime tokius hitus kaip „Transformeriai 3“, „Ratai 2“, „Iksmenai: pirmoji klasė“, „Piranijos 3D“ ir jau šį penktadienį Lietuvoje pradedamą rodyti komediją „Didžiosios motušės namai: obuolys nuo obels...“.

Devyni šių metų filmai bus jau antri tęsiniai, penki filmai bus trečios dalys arba, kaip juos neretai vadina, trilogijos. Kino ekranuose jau ketvirtą kartą pasirodo tokie perliukai kaip „Misija neįmanoma 4“, „Karibų jūros piratai: ant keistų bangų“. Dar penki filmai pasiekė solidų penktąjį lygį – „Greiti ir įsiutę 5“, „Batuotas katinas“, „Iksmenai: pirmoji klasė“, „Mikė Pūkuotukas“. Du pavadinimai: „Mapetai“ ir „Beždžionių planeta“ pasiekė net septintą lygį, o rekordininkas yra Haris Poteris pakilęs iki aukščiausio – aštuntojo – laiptelio.

„Holivudas dažniau nei bet kada anksčiau semiasi pagalbos iš praeities sėkmių“, – pažymi tinklalapio „Box Office Mojo“ direktorius. Tinklalapis taip pat prognozuoja, kad „Haris Poteris“ taps daugiausia uždirbusiu metų filmu ir pagal uždarbį, bet ne pagal žiūrovų skaičių aplenks legendinius „Žvaigždžių karus“.

„Didžiosios motušės namai: obuolys nuo obels...“ Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti jau kovo 4 dieną.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min