Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino teatre „Pasaka“ Marius Jampolskis ir Izolda Keidošiūtė diskutuos apie kino žvaigždes

Marius Jampolskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Marius Jampolskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį trečiadienį, vasario 23 dieną, kino teatre „Pasaka“ prasideda naujas edukacinių paskaitų ciklas „Profesija: kino aktorius“. Įvadinėje ciklo paskaitoje aktoriaus profesiją su kino kritike Izolda Keidošiūte pristatys ir su žiūrovais bendraus kino bei teatro aktorius Marius Jampolskis.

Pirmoji ciklo paskaita, kurioje dalyvaus M.Jampolskis, skirta kino žvaigždžių atsiradimui. Pasak kino kritikės I.Keidošiūtės, šiandien sunku patikėti, tačiau tik atsiradus kinui ilgą laiką žiūrovai pažinojo ekrano veidus, bet nežinojo jų pavardžių. Todėl pirmoji ciklo paskaita, skirta būtent tiems pirmiesiems aktoriams, kurie nepanoro likti anonimai ir pavergė žiūrovų dėmesį, analizuos, kaip ir kada žvaigždžių asmeninis gyvenimas tapo visuomenės nuosavybe, pasakos apie kino studijų diktatūrą ir kovą su ja.

Paskaitų organizatoriai prasitaria, kad renginiuose planuojama sulaukti ir daugiau svečių iš Lietuvos kino pasaulio. Tai, kad dalyvaus kino vakariuose, jau patvirtino aktoriai Gabija Ryškuvienė bei Valentinas Masalskis, aktoriaus ir režisieriaus santykį aiškintis padės kino režisierius Algimantas Puipa, apie kino įtaką mados pasauliui pasakos dizaineris Aleksandras Pogrebnojus.

Dešimties paskaitų ciklo lankytojai išklausys dešimt temų, skirtų įvairiems aktoriaus profesijos aspektams. Kino vakarų dalyviai sužinos, kada ir kokiomis aplinkybėmis atsirado kino aktoriaus profesija, bandys atskirti aktorinį meistriškumą nuo charizmos, gilinsis į skirtingų šalių kino vaidybos ypatumus, režisieriaus ir jo mylimų aktorių – mūzų santykius, skandalingiausius kino romanus, kino žvaigždžių įtaką mados pasauliui ir kitas ne mažiau įdomias temas.

10 paskaitų ciklas „Kino vakarai su Izolda“ prasideda nuo vasario 23 dienos ir vyks 10 trečiadienių iš eilės 18.30 val. kino teatre „Pasaka“, salėje „Pušku Pušku“.

Daugiau informacijos apie renginį www.kinopasaka.lt arba e.paštu pasaka@kinopasaka.lt. Informacija apie renginį internete http://www.kinopasaka.lt/pamokos/kino-vakarai-su-Izolda/

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min