Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieštaringai sutiktą „Anarchiją Žirmūnuose“ vertins jaunuolių komisija

Filmas „Anarchija Žirmūnuose“
Kadras iš filmo / Filmas „Anarchija Žirmūnuose“
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 1 d. startuojančio Vilniaus tarptautinio vaikų ir jaunimo filmų festivalio konkursinėje programoje tarp kino filmų iš viso pasaulio varžysis ir vienintelis lietuviškas kūrinys – daug diskusijų sukėlusi „Anarchija Žirmūnuose“. Lietuvoje kritikų prieštaringai įvertintas Sauliaus Drungos filmas šį kartą atiduodamas į vertinimo komisijos, kurios didžiąją dalį sudaro jaunuoliai, rankas.

„Daugelis suaugusiųjų, o tarp jų ir save labai autoritetingais laikančių kino kritikų, viską vertina pernelyg rimtai ir pamiršta, kaip svarbu yra ironiškai pažvelgti tiek į save, tiek į aplinkinius. O tai ir buvo vienas pagrindinių „Anarchijos Žirmūnuose“ principų. Todėl džiugu, kad šįkart būsime žiūrimi ir vertinami tų, kurie savyje dar neprarado sveiko vidinio „rokenrolo“, – teigia filmo scenarijaus autorius ir režisierius Saulius Drunga.

Jau tradiciniu tapusio Vilniaus tarptautinio vaikų ir jaunimo filmų festivalio konkursinės programos žiūri komisija bus neįprasta – ją sudarys 5 konkurso būdu atrinkti jaunuoliai bei šalyje žymios hip-hopo grupės „G&G Sindikatas“ lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Žiūrėdama „Anarchiją Žirmūnuose“ jaunimo publika turės galimybę susipažinti su savo kartos kino aktoriais – pagrindinius vaidmenis filme atlieka Toma Vaškevičiūtė, Severija Janušauskaitė, Martynas Nedzinskas ir kt.

„Labai džiaugiamės, kad tarp naujausių jaunimui skirtų filmų iš viso pasaulio galime parodyti ir naują lietuvišką darbą, skirtą būtent šiai auditorijai. Šių metų mūsų festivalio šūkis yra „Drąsa būti savimi“, todėl provokuojanti „Anarchija Žirmūnuose“ neabejotinai suteiks jaunajam žiūrovui įdomių potyrių, o tarp herojų leis atpažinti ir dalį savęs“, – teigia Tarptautinio vaikų ir jaunimo festivalio idėjos autorė Lina Užkuraitytė.

Konkursinę festivalio programą sudaro 14 filmų, o joje dalyvaujanti „Anarchija Žirmūnuose“ festivalio metu bus rodoma kino teatruose „Pasaka“ – spalio 4 d., 17 val. – ir „Skalvija“ – spalio 6 d., 19 val.

„Anarchija Žirmūnuose“ – tai istorija apie sujauktą dabartinę lietuvišką realybę, bandančią atrasti, kas yra „gera“ ir „bloga“. Už šio filmo scenarijų jo autorius Saulius Drunga buvo apdovanotas „MEDIA New Talent“ prizu Kanų kino festivalyje.

Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis vyksta jau šeštus metus ir yra kol kas pirmas ir vienintelis Lietuvoje kino festivalis jaunimui. Jo programoje numatoma parodyti 40 filmų iš Suomijos, Švedijos, Olandijos, Italijos, Rusijos, Gruzijos, Vokietijos, Prancūzijos, JAV, Lietuvos, Lenkijos ir Indijos. Festivalis vyks spalio 1-7 dienomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min