Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 gruodžio 23d. 15:21

Rašytojui Vladui Braziūnui – Bernardo Brazdžionio premija

Poetas Vladas Braziūnas.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Poetas Vladas Braziūnas.
Bernardo Brazdžionio vardo literatūros premija šįmet atiteks rašytojui Vladui Braziūnui už eilėraščių knygą „Fontes amoris“. Premija bus iškilmingai įteikta poeto B.Brazdžionio gimimo dieną – 2014 metų vasario 2-ąją.

Premijos dydis siekia 10 tūkst. Lt. Lietuvos rašytojų sąjungos nario, rašytojo V.Braziūno sukurtas naujas kūrinys „Fontes amoris“ (eilėraščiai) ir pateiktas originalus požiūris lietuvybės išsaugojimo tema buvo teigiamai įvertintas komisijos, sudarytos iš trijų Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus tarybos narių ir dviejų savivaldybės atstovų. 

Eilėraščių knygoje „Fontes amoris“ ryški archaiška lietuvybės tema, meilė Tėvynei, kalbai, moteriai, lietuvybės ir kalbos puoselėjimas. 

„Nugalėtojo knyga tikrai verta premijos. Žinoma, šiek tiek gaila, jog menininkai iš Kauno paraiškų teikime dalyvavo ganėtinai vangiai“, – sakė Kauno miesto tarybos narys Aušrys Kriščiūnas.

„Nugalėtojo  darbus ir kūrybą tikrai vertinu, tai nusipelnęs žmogus. Tačiau ateityje reikėtų labiau atsižvelgti į žmones, susijusius su Kaunu, kurie čia studijavo, mokėsi ar gyveno. Tai būtų žmonių, kurių šaknys susijusios su Kaunu, pagerbimas“, – teigė Kauno miesto tarybos narė Ona Rudgalvienė.

Iki šiol premija buvo skiriama B.Brazdžionio lietuvybės, gimtosios kalbos, pilietiškumo tradicijas tęsiančiam Lietuvos autoriui už naują pastarųjų dvejų metų aukšto profesinio lygio grožinės literatūros ar literatūrologijos knygą. Nuo kitų metų premija bus teikiama išskirtinai Kauną garsinantiems kūrėjams.

B.Brazdžionio literatūros premija Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu praeitais metais skirta rašytojai Aldonai Ruseckaitei už knygą „Šešėlis JMM„ (Maironio gyvenimo meniniai biografiniai etiudai). 2011 metais premija atiteko rašytojui Petrui Palilioniui už knygą „Tautos šauklio aidai“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

02:22
00:16
00:50

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie 15min