Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugpjūčio 9d. 21:03

„Vilniaus plovo“ autorius Regimantas Dima: apie kritikų strėles, nepažintą istoriją ir naują knygą

Debiutinis rašytojo Regimanto Dimos romanas apie šnipus „Vilniaus plovas“ sulaukė daug dėmesio – tuo metu, kai vieni gyrė šią knygą, socialiniuose tinkluose pasipylė ir nemažai kritikos. Visgi pats autorius į tai reaguoja šaltai – istorija jau parašyta, tegul kritikuoja. Kalbėdamas su 15min.lt R. Dima pasidalijo ir savo ateities planais – skaitytojai sulauks dar vieno istorinio romano.

Romane R. Dima pasakoja mažai kam žinomą žemaičio Jono Prospero Vitkevičiaus gyvenimo istoriją, kuri prasidėjo Kražiuose ir nusidriekė per Kabulą ir Sankt Peterburgą. Skaitytojas knygoje perkeliamas į diplomatinių intrigų, slaptųjų draugijų ir negailestingų caro žandarų laikotarpį, kuriame sutinkame Adomą Mickevičių ir Tomą Zaną.

Knygos „Vilniaus plovas“ viršelis
Knygos „Vilniaus plovas“ viršelis

– Ar su knyga „Vilniaus plovas“ bandote užkamšyti istorinių romanų trūkumą?

– Bent jau istorines žinias, būtent apie XIX amžių, taip. Manau, kad tai mums nežinomas Lietuvos istorijos tarpsnis. Mes menkai įsivaizduojame Adomo Mickevičiaus draugų ratą, iš kurio ir kilo visas sąmokslas (aprašomas knygoje – red.) Pavyzdžiui, Tomas Zanas buvo šio sąmokslo įkvėpėjas. Apie tai aš kalbu savo knygoje. Jis ir buvo antras poetas po A. Mickevičiaus tų laikų Vilniaus studentų rate.

– Kiek romane yra istorijos ir kiek beletristikos?

– 95 proc. yra realių faktų ir tik, pavyzdžiui, erotinės scenos yra rašytojo vaizduotė.

– Per kiek laiko surinkote šiuos faktus?

– Tai truko ilgai. Gal tris metus domėjausi knygoje aprašomais įvykiais. Stebėjausi, kad apie tai negalima nieko rasti nei lietuvių, nei anglų, nei rusų ar lenkų kalba.

Visą pokalbį su Regimantu Dima žiūrėkite vaizdo įraše.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

01:16
00:40
01:48

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min