Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno miesto simfoninis orkestras gros kartu su jaunaisiais šveicarų talentais

Jaunasis dirigentas Luca Bizzozero
Organizatorių nuotr. / Jaunasis dirigentas Luca Bizzozero
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodį Kauno miesto simfoninis orkestras pasitiks su jaunųjų talentų desantu iš Šveicarijos. Gruodžio 3 dieną, penktadienį, 18 val., Kauno valstybinės filharmonijos scenoje orkestrui diriguos daugybės tarptautinių konkursų laureatas, Paryžiaus ir Ženevos muzikos akademijų absolventas, orkestro „Pro musica“ įkūrėjas Luca Bizzozero. Dirigentas atvyksta ne vienas, o kartu su violončelininku Zephyrin Rey-Bellet, nuo trylikos rengiančiu rečitalius Europoje.

Išskirtinio koncerto programoje - F.Mendelsono simfonija nr. 4 „Itališkoji“, italų kompozitoriaus F.Biscione simfoninė poema „B-612“, sukurta pagal A. de Saint - Exupery „Mažąjį princą". F. Biscione atvyksta specialiai į Lietuvą dalyvauti šio kūrinio premjeroje.

Pagrindinis programos akcentas – Antonino Dvoržako koncertas violončelei ir orkestrui h-moll. Nors čekų kompozitorius buvo įvardinęs violončlelę kaip „gražų instrumentą, kurio vieta orkestre, tačiau kaip solo instrumentas jis nėra labai paslankus ir patrauklus“, būtent violončelei jis sukūrė vieną žymiausių koncertų su orkestru. Koncerto eskizas gulėjo kompozitoriaus lagamine grįžtant iš Niujorko ir buvo skirtas bičiuliui violončelės meistrui Hanušui Wihanui. Trijose koncerto dalyse keičiasi skirtingos emocinės panoramos: pirmosios dalies energija ir jėga su antrosios šiltu lyriškumu ir trečiosios dalies bravūra.

Nepaisant savo jauno amžiaus, dirigentas L.Bizzozero jau spėjo pasižymėti. Muzikos studijas pradėjo nuo fortepijono ir violončelės Fribūro konservatorijoje, vėliau susidomėjo dirigavimu. Studijas jaunuolis tęsė Ženevos ir Paryžiaus muzikos akademijose taip pat stažavosi Zalcburgo „Mozarteum“, Florencijos muzikos akademijoje ir Bukarešto universitete, privačiai stažavosi pas dirigavimo meistrus Pierą Bulezą ir Bruno Amaduči. Padrąsintas savo dėstytojų Urso Šnaiderio ir Armino Žordano įkūrė orkestrą „Pro Musica“, kuriame dabar groja apie 80 muzikantų. 22 metų jaunuolis kaip kviestinis dirigentas dirbo su Odesos, Sanremo, Gruzijos nacionaliniu, Katovicų, Charkovo, Berno simfoniniais orkestrais.

Zephryn Rey-Bellet pažintį su violončele pradėjo ketverių, o trylikos jau surengė pirmuosius rečitalius Šveicarijoje, Italijoje ir Vokietijoje. Penkiolikos įstojo į Ženevos konservatoriją, kur neseniai baigė magistrantūros studijas. Jis – daugybės tarptautinių konkursų ir stipendijų laureatas: Pierre Wald vardo fondo stipendininkas, Albert Lulin vardo prizo laureatas, „Premio Rovere D'Oro“ tarptautinio konkurso pirmosios vietos laimėtojas. Jaunuolis koncertavo Šveicarijoje, Vokietijoje, Italijoje, Olandijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje. Z.Rey-Bellet groja prancūzų violončelininko Piero Fournier instrumentu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min