Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 15d. 11:26

Kontrabosininkas Jimmis Rogeris Pedersenas iš Danijos pristatys Vilniui skirtą kūrinį

Jimmis Rogeris Pedersenas
Koncerto oranizatorių nuotr. / Jimmis Rogeris Pedersenas

Kada paskutinį kartą girdėjote solo griežiant kontrabosininką? Ieškant atsakymo į šį klausimą, daugeliui, ko gero, reikėtų pasukti galvą. Todėl nepraleiskite svečio iš Danijos – Jimmio Rogerio Pederseno pasirodymo, kuriame jis pademosntruos neįtikėtinas kontraboso galimybes.

Įprasta manyti, kad kontrabosininkai yra neatskiriama orkestro, džiazo ar kitokio ansamblio dalis. Išties – solinei karjerai ryžtasi vienetai. Tačiau, visi išgirsiantys J.R.Pederseną įsitikins, kad atstoti visą simfoninį orkestrą gebantis atlikėjas, nesuklydo rinkdamasis savo kelią. Tai patvirtina ir pasaulio muzikinė bendruomenė, pripažindama jį geriausiu instrumentininku ir skirdama JPF Music Awards Nashville, TN USA 2009 m. apdovanojimą.

Išskirtinis, energingas, charizmatiškas, talentu apdovanotas virtuozas, neįtikėtiną koncentraciją išlaikantis žmogus – tokių epitetų J.R.Pedersenui nešykšti nei griežčiausi kritikai.

Kopenhagoje gimęs J.R.Pedersenas savo muzikinės karjeros pradžioje griežė gimtosios šalies džiazo scenose bei muzikiniuose klubuose, ragavo netgi gatvės muzikanto duonos. Jau vėliau jam teko groti su daugybe kitų muzikantų visame pasaulyje. Pavyzdžiui, jo ir pianisto Horace'o Parlano duetas gyvavo daugiau kaip dešimt metų. Šiandien tarp Kopenhagos priemiesčio ir Berlyno gyvenantis muzikantas yra ne vieno solinio muzikos albumo autorius, kompozitorius, tarptautinių apdovanojimų savininkas.

Šv. Kotrynos bažnyčioje J.R.Pedersenas atliks specialiai Vilniui, kurį, kaip pats teigia, pamilo iš pirmo žvilgsnio, skirtą kūrinį. Tai – pasaulinė premjera, suskambėsianti talkinant Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui ir danų saksofonininkui Fredrikui Lundinui. 

Koncertas „Iškalbusis kontrabosas“ sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks lapkričio 18 dieną.

Temos: 2 Kontrabosas Danija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min