Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

15 įdomių faktų apie meną

Mona Liza
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Mona Liza
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kiekvienas vertina meno kūrinius. Ir nesvarbu ar tai paveikslas, kabantis pačiame presižiškiausiame meno muziejuje, ar paprastas komiksų piešinys. Tinklalapyje associatedcontent.com pateikta 15 pačių įdomiausių faktų apie meną.

1. 1961 metais Matisse'as Le Bateau 2 mėnesius kabėjo žemyn galva Moderniojo meno muziejuje, Niujorke ir maždaug 116 tūkst. muziejaus lankytojų, praėjusių pro jį, menininko net nepastebėjo.

2. Dailininkas Picasso tapyti pradėjo anksčiau nei vaikščioti. Pirmasis jo ištartas žodis buvo „pieštukas“ ispanų kalba. Kaip sakoma, jis gimęs būti menininku.

3. Pasaulyje labiausiai vertinamas dailininkas Vincentas van Goghas per visą savo gyvenimą pardavė tik vieną paveikslą. Vienintelį meno kūrinį jis pardavė savo broliui, kuriam tuo metu priklausė meno galerija. Paveikslo pavadinimas: „Red Vineyard at Arles“ (liet. Raudonas vynuogynas Arlese).

4. Leonardo da Vincio paveikslas „Mona Liza“, 1912 m. buvo pavogtas iš Luvro muziejaus. Nuo to laiko, iki paveikslo suradimo, kaip originalai, už ypatingai didelę kainą, buvo parduotos net šešios šio paveikslo kopijos.

5. Jamesas Maxweelas padarė pirmąją spalvotą fotografiją. 1861 m. jis, naudodamas skirtingų spalvų filtrus, spalvotai nufotografavo kaspiną.

6. Dailininkas Edgaras Dega nuolatos tapė baleto šokėjas, nes jis buvo be galo jomis susižavėjęs. Apskaičiuota, kad jis nupiešė maždaug 1500 paveikslų, pastelių ar piešinių su baleto šokėjomis.

7. 1962 metais Leonardo Da Vincio paveikslas „Mona Liza“ buvo įvertintas 100 milijonų dolerių. 2009 metais jo vertė siekė jau net 700 milijonų JAV dolerių.

8. Atrodo, kad kairiarankiai yra kur kas kūrybiškesni, nes daugelis menininkų ir rašytojų buvo kairiarankiai.

9. Kai pirmoji Auguste'o Rodino skulptūra „Bronze Period“ (liet. Bronzos laikotarpis) 1878 metais buvo eksponuojama muziejuje, ją matę žmonės manė, kad ten stovi tikras žmogus, kadangi skulptūra buvo be galo tikroviška.

10. 1939 metais Ernestas Vincentas Wrightas parašė romaną „Gadsby“, jame buvo 50 tūkst. žodžių ir nei viename iš jų nebuvo raidės „e“.

11. Vienas brangiausių meno kūrinių laikomas Jacksono Pollocko paveikslas „Number 5“ (liet. Numeris 5). Jis buvo sukurtas 1948 metais, o jo vertė šiandien siekia 180 milijonų JAV dolerių.

12. Žodis „animacija“ kilo iš dailės terminologijos. Jis reiškia preliminarų eskizą, kurio kontūrai gali būti perkelti ant freskos ar paveikslo.

13. „Mount Rushmore“ memorialas yra pati didžiausia skulptūra pasaulyje. Keturių prezidentų galvų aukštis siekia net 18 metrų.

14. Alberto Giacometti skulptūra „L'Homme qui marche“ laikoma viena vertingiausių pasaulyje, ji verta 104,3 milijonų dolerių.

15. Sakoma, kad Pablo Picasso yra pats populiariausias menininkas visoje meno istorijoje.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min