Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 11d. 13:50

„ARTscape“ žvilgsnis į šiuolaikinį Prancūzijos meną

Pierre‘o Labato darbas „Quizas, quizas, quizas“ 2010 m.
„ARTscape“ organizatorių nuotr. / Pierre‘o Labato darbas „Quizas, quizas, quizas“ 2010 m.

Liepos 15-ąją Vilniaus galerijoje „Vartai“ atidaroma 16-oji projekto „ARTscape“ paroda. Šįkart ji supažindins su Prancūzijos šiuolaikiniu menu, kuriam atstovauja vienas perspektyviausių šalies menininkų Pierras Labatas. Kartu su prancūzu naujausią savo projektą pristatys lietuvių menininkas Tomas Martišauskis.

Šių menininkų solo parodos yra tarsi du monologai apie skulptūros virsmą bei instaliacijos sąveiką su erdve ir žiūrovu. Pierras Labatas (g. 1977 m.) – jaunas Prancūzijos menininkas, surengęs parodų tokiose galerijose kaip Palais de Tokyo Paryžiuje, „ACDC“ galerijoje Bordo, „Art-Cade“ Marselyje. 2010-aisiais kūrėjas laimėjo prestižinę rezidenciją Villa Kujoyama (Kijote, Japonijoje).

P.Labatą domina jutiminis santykis su miesto architektūra ir jos sukuriama atmosfera. Menininkas kuria ne tik monumentalias skulptūras viešosiose erdvėse, bet ir architektūrines skulptūros intervencijas galerijose bei muziejuose. Minimalizmo estetikai artimi kūriniai žiūrovą įgalina pasijusti stebėtoju ir dirbtinės aplinkos tyrėju. P.Labato nuomone, sąveika su trimatėmis instaliacijomis paverčia žiūrovą tarpininku tarp skulptūros, erdvės ir laiko.

Parodoje „ARTscape: Prancūzija“ menininkas pristatys du naujus projektus, specialiai pritaikytus galerijos „Vartai“ erdvei. Pagrindinis šių kūrinių raktažodis – „riba“. Atspirties taškais pasirinkęs galerijos erdvės architektūrines detales bei žmogaus kūno proporcijas, P.Labatas instaliacijomis riboja žiūrovo judėjimo galimybes bei regos lauką. Matematiškai apskaičiuotas santykis su erdve palieka vietos individualiai matomos ir nematomos ribos sąvokos interpretacijai.

Instaliacijoms kurti menininkas visada naudoja vietinius išteklius. Parodai pasibaigus, kūriniai išmontuojami, o jų dalys panaudojamos praktiškai. Tokiu būdu iš simbolinio meno pasaulio jie sugrįžta į realųjį ir užbaigia ciklišką kūrybos procesą.

Lietuvių menininkas Tomas Martišauskis (g. 1977 m.) pristatys specialiai šiai parodai sukurtą projektą, nagrinėjantį žmogaus santykį su materija ir erdve postmoderniame pasaulyje. Šiuolaikinėmis technologijomis perkeldamas skulptūrinį objektą į skirtingas medijas, T.Martišauskis ne tik sukuria naujus pirminio objekto pavidalus, bet ir praplečia tradicinės skulptūros sampratą. Nors pirminis objektas parodoje nėra eksponuojamas, jo trimatės, video ir audio „autentiškos kopijos“ tampa atskirais savitų prasmių turinčiais kūriniais. Paradoksalus autentiškumo ir kopijos santykis įgalina pamatyti vis kitokius objekto aspektus: skulptūros interjerą ir eksterjerą, jos garsą, plastiką animuotame vaizde bei struktūriniame piešinyje.

Paroda organizuojama kartu su Prancūzu kultūros centru Vilniuje. Ekspozicija galerijoje „Vartai“, Vilniaus 39, veiks iki rugpjūčio 26 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min