Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Bohemiečių“ „Onegine“ – netikėtas solistų sąstatas

Joana Gedmintaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Joana Gedmintaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gruodžio 2, 3 dienomis Vilniaus Kongresų rūmuose „Bohemiečių“ „Onegino“ pastatyme – netikėtumas. Pirmąkart Tatjanos vaidmenį atliks Joana Gedmintaitė, suteiksianti savitą personažo interpretaciją. Lenskio vaidmenį atliks Edmundas Seilius, puikiai prisijaukinęs absoliučiai netradicinę šio vaidmens interpretaciją klasikinės muzikos šedevru jau tapusioje P.Čaikovskio operoje.

Joana Gedmintaitė yra „Bohemiečių“ širdis ir siela – ji čia dainuoja nuo pat pirmojo pastatymo. Jos sukurtos herojės visada išsiskiria vidine elegancija ir aktoriniu subtilumu, tiksliu pasiruošimu, lyrizmu ir tvirtumu. 

„Penkeri metai, praleisti kartu, – tai milžiniškas augimas, galimybė tobulėti ir suvokti muziką iš dramaturginės pusės. Susiklausymas ir susidainavimas, kai nebereikia žodinių paaiškinimų, kai sugebame jausti vienas kito būseną scenoje, yra nepakartojamas“, – džiaugėsi Joana Gedmintaitė, kurios atliktais vaidmenimis galėjo gėrėtis dešimtys tūkstančių Lietuvos žiūrovų – Mimi „Bohemoje“, Pamina ir Nakties karalienė „Užburtojoje Fleitoje“, Neda „Pajacuose“, Joana „Svynyje Tode“.

Tatjanos vaidmeniui Joana keičiasi su Asmik Grigorian, kuri į gruodžio 4 dienos spektaklį atskris tiesiai iš Austrijos, kur Grazo operoje atlieka pagrindinį Lizos vaidmenį P.Čaikovskio operoje „Pikų dama“.

Genialūs klasikos kūriniai – neišsemiama medžiaga interpretacijoms. Skirtingų solistų atliekami vaidmenys sušvinta naujomis spalvomis. Asmik Grigorian atliekama Tatjana buvo jautri ir pažeidžiama, impulsyvi ir trykštanti emocijomis. Kokia bus Joanos Gedmintaitės herojė? Nenorime gadinti staigmenos, tačiau žiūrovai turės galimybę išvysti visiškai kitą šio vaidmens pusę...

Netikėtas bei naujas bus ir Edmundo Seiliaus Lenskis – išsiskiriantis fantastišku humoru ir jautrumu tipažui, kurį P.Čechovas būtų pavadinęs „dvidešimt dvi nelaimės“.

„Man ši interpretacija prigijo labiau negu tradicinė – aiškiau supratau, kodėl jis neprigyja prie tos visuomenės, kas jį stumteli lemtingu keliu“, – sakė solistas apie Dalios Ibelhauptaitės pastatymą, P.Čaikovskio operos veiksmą perkeliantį į sovietinę „komunalkę“, o vėliau – ne į caro aukštuomenės aplinką, bet į aštuoniasdešimtųjų Niujorko grietinėlę.

Be jau minėtų solistų, „Onegine“ dainuoja Laimonas Pautienius, Jovita Vaškevičiūtė, Rafailas Karpis, Egidijus Dauskurdis ir dvi ryškiausios Lietuvos operos primadonos Sigutė Stonytė ir Irena Milkevičiūtė.

„Mūsų didžiausias turtas yra mūsų solistai!“ – sako spektaklio režisierė D. Ibelhauptaitė.

Operos dirigentas – Gintaras Rinkevičius, režisierė – Dalia Ibelhauptaitė, kostiumų ir grimo dailininkas – Juozas Statkevičius.

Gruodžio 2, 4 dienomis spektaklis bus rodomas, kaip įprasta, 19 val., o 3 dieną – 14 val.

Bilietus galima įsigyti internete www.bilietai.lt arba visose bilietai.lt kasose.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min