Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kultūros dieną – paroda „Menas namams“

A. Šlipavičiaus „Lethe". Diptikas
"Domus galerijos"nuotr. / A. Šlipavičiaus „Lethe". Diptikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Minint Tarptautinę kultūros dieną – balandžio 15-ąją – Vilniuje rengiama didžiulė taikomosios dailės paroda „Menas namams“. Joje bus eksponuojami ir žinomų Lietuvos menininkų, ir jaunimo iš Vilniaus dailės akademijos darbai. Pirmą kartą tokio masto dailės paroda rengiama komercinėje erdvėje – interjero centre „Domus galerija“.

Dvi dienas – penktadienį ir šeštadienį – truksiančio renginio metu lankytojai turės progą susitikti ir pabendrauti su šiuolaikinio Lietuvos meno kūrėjais. Savo darbus pristatys patys dailininkai.

Menininkai palankiai priėmė kvietimą surengti bendrą parodą. Dalyvauti joje panoro daugiau nei 50 kūrėjų, kelios dailės galerijos ir asociacijos. Tekstilės, keramikos, tapybos, kalvystės, vitražo, grafikos ir skulptūros darbai bus eksponuojami galerijos erdvėse. Planuojama, jog tokios parodos „Domus galerijoje“ taps tradicija.

„Meno kūrinys namams suteikia šilumos, jaukumo ir gyvybės. Jį net sunku pavadinti interjero detale. Tai kažkas daug daugiau ir svarbiau. Todėl ir puošia mūsų namus bei gyvenimus nuo senų senovės. Rengdami šią parodą norime supažindinti su šiuolaikine lietuvių taikomąja daile, su dailininkais, padėti jų darbams atrasti kelią ten, kam jie ir sukurti – žmonių namams“, – sakė „Domus galerijos“ projektų vadovas Andrius Leškevičius.

Meno gerbėjai turės progą susitikti su dailininku ir muzikantu, avangardistu Artūru Šlipavičiumi, garsėjančiu savo tapybos ir muzikos projektais.

„Jungiant vaizduojamąjį meną ir muziką, gimsta stebuklas“, – įsitikinęs dailininkas, vienas iš avangardinės muzikos grupės „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“ įkūrėjų.

Parodoje dalyvaus šešių tekstilininkų grupė „Baltos kandys“. Jų dekoratyviniai darbai ir paveikslai iš veltinio pelnė „minkštosios tapybos“ pavadinimą. Menininkių darbai pastaruoju metu dažniau eksponuojami užsienyje – San Tropeze, Tokijuje, Paryžiuje, Maskvoje ir kituose miestuose.

Namų tekstilės meną – skiautinius – rodys dailininkė, knygos „Dėk skiautę prie skiautės“ autorė Gražina Kriaunevičienė, puoselėjanti senąsias lietuviškų skiautinių tradicijas.

Vilniaus dailės akademijos tekstilės katedros studentai nuties 30 metrų ilgio gobeleną „Rubiko kubas – žaidimas“ – instrukciją, kaip sudėti garsųjį vengrų skulptoriaus ir architekto galvosūkį.

Parodoje dalyvaus ir neseniai „Domus galerijoje“ įsikūrusi meno galerija „Fructus artis“, iki šiol menininkų darbais prekiavusi tik internetu. Lankytojams ji pasiūlys patiems pabūti menininkais, dekoruoti glazūra keramikos dirbinius. Bus rengiamos ir kitos meno dirbtuvės.

Parodos rengėjai išleido specialų katalogą, kuriame lankytojai ras ne tik informaciją apie parodos dalyvius, jų darbus ir parodas, bet ir dailininkų kontaktus.

Komentarai
Temos Paroda
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min