Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 27d. 13:12

Lietuvoje bus švenčiama Rusijos diena

Rusijos dienos organizatoriai teigė, jog kultūriniais renginiais tikimasi perteikti Rusijos kultūrą.
G.Gasiulio/15min.lt nuotr. / Rusijos dienos organizatoriai teigė, jog kultūriniais renginiais tikimasi perteikti Rusijos kultūrą.

Birželio 11–13 dienomis Vilniuje vyks Rusijos dienai paminėti skirti kultūros renginiai, koncertuos garsūs Rusijos ir Lietuvos atlikėjai bei ansambliai.

Birželio 11 dieną Vilniaus kongresų rūmuose koncertuos Rusijos E.Svetlanovo valstybinis akademinis simfoninis orkestras, kuriam diriguos Markas Gorenšteinas. Taip pat koncerte pasirodys garsi violočelininkė Natalija Gutman. Koncerte skambės D.Šostakovičiaus, P.Čaikovskio kūriniai.

„Ne taip dažnai į Lietuvą atvyksta tokie atlikėjai. Manau, lietuviams verta paklausyti šio koncerto“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė Lietuvos rusų dramos teatro vadovė Tatjana Rinkevičienė.

Birželio 13 dieną sostinės Vingio parke vyks šventinis koncertas, kuriame dalyvaus Rusijos ir Lietuvos meno kolektyvai ir atlikėjai. Jame bus galima išvysti Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Visagino saviveiklinių ir profesionalių kolektyvų pasirodymus, taip pat stebėti riterių pasirodymus bei kitas linksmybes. „Tai bus nemokamas masinis renginys, skirtas visiems žmonėms ir šeimoms, kur bus galima pavalgyti, pašokti, pasilinksminti, pabūti“, – kalbėjo viena koncerto organizatorių Olga Gorškova.

Anot jos, Rusijos diena yra svarbi šventė ne tik Lietuvoje gyvenantiems rusams, bet ir tiems, kurie nori daugiau sužinoti apie Rusiją, jos kultūrą, gyvenimą.

Rusijos diena švenčiama birželio 12 dieną. Anksčiau ši šventė vadinta tiesiog Nepriklausomybės diena ir buvo skirta 1990 metų birželio 12 dieną priimtai Rusijos suvereniteto deklaracijai, tačiau žlugus Sovietų Sąjungai ir Rusijai perėmus jos teises dėl šventės prasmingumo kilo daug diskusijų. 2002 metais tuometis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išleido įsaką, kuriuo pakeistas šventės pavadinimas ir koncepcija – ji tapo laisvės, taikos, teisingumo švente. Rusijoje šią dieną vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, jie taip pat rengiami kai kuriose buvusios Sovietų Sąjungos šalyse. Lietuvoje vyksiančius renginius kuruoja ir finansuoja Rusijos ambasada, prie finansavimo prisideda Rusijos kultūros ministerija, Maskvos valstybinė filharmonija.

Temos: 1 Rusija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min