Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po sėkmės Ispanijoje spektaklis „Atvirų akių panoramos“ paskutinį kartą sugrįžta į Lietuvą (video)

Spektaklis „Atvirų akių panoramos“
Organizatorių nuotr. / Spektaklis „Atvirų akių panoramos“
Šaltinis: 15min
0
A A

1929 m. ispanų poetas Federico García Lorca iškeliauja į Niujorką. Miestas karščiausiame chaoso taške, finansinės ir socialinės krizės akivaizdoje. Kol bankininkai šokinėja per dangoraižių langus, tūkstančiai darbininkų ir jų šeimų eilėse laukia norėdami gauti lėkštę karštos sriubos.

Lietuvių poetas Jonas Mekas į Niujorką atvyksta 4-to dešimtmečio pabaigoje, bėgdamas nuo karo, apėmusio senąjį kontinentą. Amerika tuo tarpu euforiškai švenčia pergalę kare, o auganti vidurinioji klasė ruošiasi suvartoti visą pasaulį į skutus.

Šios dvi menininkų istorijos tapo įkvėpimu tarptautiniam Ispanijos-Lietuvos teatrų projektui „Atvirų akių panoramos“.  Tai – scenos kūrinys, kuriame susipina šiuolaikinis šokis, šiuolaikinis teatras, performanso žanras, gyvai atliekama ir elektroninė muzika, vokalas ir poezija. „Atvirų akių panoramų“ kūrėjai – trys Ispanijos ir Lietuvos teatrai. Kauno šokio teatras „Aura“, teatras „Manantiales“ ir teatras „Tranvia“ susibūrė tam, kad kartu kalbėtų apie bendras patirtis šiuolaikinėje Europoje ir apie tai, kas mūsų laukia ateityje.

Parodytas didžiosiose Isapnijos scenos menų mugėse „Huesca“ ir „Mercartes“, o taip pat Valensijoje, Saragosoje, Sevilijoje, po mėnesio trukmės gastrolių, spektaklis keturiems paskutiniams pasirodymams grįžta į Lietuvą. Pirmą kartą čia spektaklis buvo rodomas rugsėjo pradžioje.

Pjuvenomis nubarstytoje scenoje pateikiama tamsi realybė po ekonominės krizės: kontrolė, tabu, viską okupuojanti reklama, pelno siekimas ir pasimetęs žmogus, nežinantis į kurią pusę mestis, ką daryti. Kupinas poezijos, aštraus humoro ir imlaus Europos kasdienybės pajutimo spektaklis siūlo alternatyvų išeities kelią.

„Klaida kiekvienam darbui suteikti autorystę. Taip visuomenė maitina didžiulį savo ego“, – sako spektaklio kūrėjai, todėl ir savo darbą pateikia anonimiškai. Jo kūrėjų vardai nėra atskleidžiami jokioje informacinėje medžiagoje.

Spektaklį remia Kultūros rėmimo fondas.

Spektaklis bus parodytas:

Lapkričio 23 d. Kauno kamerinis teatras 19.00 val.
Lapkričio 24 d. Nacionalinis dramos teatras, Vilnius 19.00 val.
Lapkričio 26 d. Varėnos kultūros centras, Festivalis „Verpetai“ 18.00 val.
Lapkričio 27 d. Alytaus miesto teatras 18.00 val.

 

VIDEO: Panorama of opened eyes
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min