Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paaiškėjo, kam šiemet atiteko „Gero dizaino“ apdovanojimai

Kavos pakuotės – „Crooked Nose & Coffee Stories“
Dizaineris Emanuelis Ryklys / Kavos pakuotės – „Crooked Nose & Coffee Stories“
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiemet jau trečius metus iš eilės surengtas geriausio lietuviško dizaino konkursas. Gegužės 6 d. prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė 2014-ųjų metų „Gero dizaino“ apdovanojimus.

„Geras dizainas“ – tai nacionalinis konkursas, skirtas atrasti ir pažymėti geriausiam dizainui šalyje – Lietuvos įmonių produkcijai ir Lietuvos dizainerių darbams. „Lietuvos pramoninio dizaino kūrėjai turi idėjų ir sugeba paversti jas realybe. Kasmet matome vis daugiau sėkmingo bendradarbiavimo tarp menininkų ir gamintojų pavyzdžių. Inovacijos ir kūrybiškumas padeda stiprinti šalies konkurencinį pranašumą ir garsinti Lietuvą", – sakė prezidentė, sveikindama konkurso nugalėtojus.
 
Pasak prezidentės, dizaino bendruomenė aktyviai ieško patrauklios ir šiuolaikiškos lietuviškų gaminių, drabužių ir interjero išraiškos. Sugebėjimas išnaudoti geriausia, ką turime, suderinti racionalumą ir funkcionalumą yra išskirtiniai šalies kūrėjų bruožai. Prezidentė palinkėjo Lietuvos dizaineriams kūrybinės sėkmės ir atkaklumo, kuriant visam pasauliui atpažįstamą lietuviškos kokybės ženklą.

Tarp nugalėtojų yra ir garsių bendrovių „Švyturys – Utenos alus“, „Stumbras“, „Utenos trikotažas“, „Kalvis“, ir nedidelių dizaino studijų, startuolių gaminių – nuo drabužių, interjero elementų iki maisto produktų pakuočių, nuo šviestuvų iki kosmetikos.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad konkurso nugalėtojai gauna tik simbolinius prizus ir diplomus, tačiau kartu įgyja teisę naudoti ženklą „Geras dizainas“ savo komunikacijoje. Tarp nugalėtojų yra ir garsių bendrovių „Švyturys – Utenos alus“, „Stumbras“, „Utenos trikotažas“, „Kalvis“, ir nedidelių dizaino studijų, startuolių gaminių – nuo drabužių, interjero elementų iki maisto produktų pakuočių, nuo šviestuvų iki kosmetikos.

„Manome, kad konkursui pateikti objektai savo tipologija teisingai atspindi Lietuvos pramonės ir dizaino situaciją,“ sako Marius Dirgėla, konkurso projekto vadovas, asociacijos „Dizaino forumas“ valdybos narys, „o apdovanotųjų kolekcija atrodo labai skandinaviškai, tačiau tai – jau vertinimo komisijos požiūrio išraiška“.

Konkurso dalyvių darbus šiemet vertino Berlyno Weissensee dizaino akademijos profesorius, publicistas Lucas Verweij (Olandija), Latvijos dizaino informacijos centro vadovė Daina Vitolina ir dizaineris iš Danijos Hans-Sandgren Jacobsen.

Vertinti per dvejus metus iki konkurso sukurti įvairiausi mados, grafinio, pakuotės, pramoninio, interjerų, baldų, apšvietimo, urbanistinės aplinkos dizaino kūriniai – jau gaminami arba tam visiškai paruošti daiktai bei projektai, dar nerealizuotos idėjos, studentų darbai.

Norintieji dalyvauti konkurse dizaineriai ir įmonės iki kovo 31 dienos konkurso rengėjams turėjo elektroniniu būdu pateikti paraišką ir atsiųsti savo darbų nuotraukas (vizualizacijas) bei aprašymus. Iš jų vertinimo komisija išrinko 15 prizų  – 12 objektų ir 3 projektų – bei 15 diplomų gavėjus.

Visą konkurso nugalėtojų parodą „Dizaino savaitės“ metu – iki gegužės 13 dienos – galima apžiūrėti Energetikos ir technikos muziejuje Vilniuje, o vėliau paroda pradės kelionę po Lietuvą.

Konkurso organizavimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

APDOVANOJIMAI UŽ GAMINĮ (spauskite ant letelės)

„Gero dizaino“ apdovanojimai už gaminį
„Gero dizaino“ apdovanojimai už gaminį

APDOVANOJIMAI UŽ PROJEKTĄ (spauskite ant lentelės)

„Gero dizaino“ apdovanojimai už projektą
„Gero dizaino“ apdovanojimai už projektą
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min