Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusų dramos teatre – poezijos ir muzikos vakaras, skirtas Marinos Cvetajevos kūrybai

Rusų dramos teatras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Rusų dramos teatras
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį, spalio 4 d., 18 val., Lietuvos rusų dramos teatre įvyks poezijos ir muzikos vakaras „Laikas – mano viešpats“, skirtas poetės Marinos Cvetajevos kūrybai.

Šiame vakare aktorė ir skaitovė Dalia Jankauskaitė deklamuos daugeliui žinomas ir mėgstamas poetės M. Cvetajevos eiles, kurias lydės pianistės, tarptautinių konkursų laureatės, profesorės Birutės Vainiūnaitės atliekami Mozarto, Chopino, Debussy, Couperino, Vainiūno kūriniai. Dalia Jankauskaitė – 2008 metų „Poezijos pavasario“ laureatė-skaitovė, pirmoji apdovanota Laimono Noreikos vardine juosta, yra parengusi daugiau nei 30 poezijos programų.

Marinai Cvetajevai poezija – tai stebuklas ir perpildytos sielos išlaisvinimas, jos „aš“ dialogas su visu pasauliu. Pasak poezijos tyrinėtojų, Cvetajevos lyrika – intymus Poeto pasaulio apreiškimas; apreiškimas, kuriame kosmogonijos dėsniai paversti menine forma, visa apimančia lyrine stichija. Tai „slaptas karštis“, perteiktas per žodį. Meilės, vienatvės, gyvenimo ir mirties temos Cvetajevos poezijoje skamba kaip išpažintis moters Poetės, nepabijojusios supriešinti save su bedvasiu laikmečiu.

Marinos Cvetajevos poezijos suvokimui reikia pasitelkti minties pastangas. Jos eilių ir poemų negalima skaityti ir skaitinėti lyg tarp kitko, nerūpestingai slystant eilutėmis ir puslapiais. Pati ji taip apibūdino rašytojo ir skaitytojo „bendrą kūrybą“: „Kas yra skaitymas, jei ne įminimas, aiškinimas, atradimas to, kas paslaptinga, kas liko už eilučių, už žodžių ribos... Skaitymas – pirmiausia – bendra kūryba... Pavargai nuo mano kūrinio, – vadinasi, gerai skaitei ir – skaitei gerą dalyką. Skaitytojo nuovargis – nuovargis ne tuščias, o kūrybinis.“ 

Poezijos ir muzikos vakaras „Laikas – mano viešpats“, skirtas Marinos Cvetajevos kūrybai
Spalio 4 d. 18 val. Lietuvos rusų dramos teatro Mažojoje salėje.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min