Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 6d. 13:49

Tarptautinis menų festivalis „Platforma“ pripažintas Klaipėdos miesto festivaliu

Festivalio programoje – menų sintesės projektai
M.Ernits nuotr. / Festivalio programoje – menų sintesės projektai

Rugsėjo 29 – spalio 1 dienomis jau šeštą kartą Klaipėdoje, „Švyturio menų doke“, vyks tarptautinis šiuolaikinių menų festivalis „Platforma“, šiemet pripažintas reprezentaciniu Klaipėdos miesto festivaliu.

Pagrindinė festivalio misija – bendrame kūrybiniame vyksme suvienyti įvairiapusį ir daugiašalį kultūrinį bendradarbiavimą bei kūrybiniais projektais apgyvendinti kadaise buvusias urbanistinės ir pramoninės paskirties teritorijas.

Šiemet festivalio programoje dominuoja menų sintezės projektai, į vieną ansamblį jungiantys šokį, muziką, video ir kitas meno formas.

Kompanijos „New Web“ iš Čekijos prodiusuoto muzikos, šviesos ir veiksmo spektaklis „Aš čia, tu ten“ ieško specifinių teatrinės išraiškos formų. Siužetinę liniją čia kuria 2 akordeonistai (moteris ir vyras) bei šviesa. Gyvo garso muzikos, video ir šokio derinį išvysime ir performanse „Meson temporary“ (Vengrija) (chor. M.Ladjánszki, komp. Zs.Varga, video Zs. Koroknai).

Vizualiai efektingas „Kanuti Gildi SAAL” (Estija) pristatomas šokio spektaklis „Kūno grobikai“ (chor. M.Ernits) vyksta neįprastoje salės erdvėje, bet metaliniame narve. 2010 m. šokio spektaklis „Kūno grobikai“ buvo nominuotas Estijos Nepriklausomo šokio apdovanojimui.

Šokio ribomis eksperimentuos ir naujas žanras Lietuvoje – šokio opera „Dykra“ (komp. J.Sakalauskas, chor. A.Šeiko). Pagrindinį vaidmenį spektaklyje atliekantis solistas-filosofas taip pat ir šoka, o šokėjai atlieka choro vaidmenį – dainuoja bei kalba.

Festivalio atidaryme bus galima išvysti estetikos ir kūrybinės įtampos šiuolaikinio šokio solo spektaklį „LOSS-LAYERS“ (chor. Y.K.Takayama & Y.Higashino). Video ir koncentruotos šviesos dėka projektuojamas vaizdas sunkiasi į šokėjos kūną ir žiūrovas pasiklysta tarp iliuzijos ir realybės. Šokio spektaklį pristato trupė „A.lter S.essio” (meno direktorius F.Planquette) ir Prancūzų institutas Lietuvoje.

Šiemet festivalio programoje dominuoja menų sintezės projektai

Kitą neprilygstamą šokio šventę padovanos V.Jankausko šokio teatras su spektakliu „Budėjimai“ (chor. V.Jankauskas), gvildenančiu dvasinio būdravimo būseną. Šis kūrinys apdovanotas aukščiausiu Lietuvos teatro apdovanojimu – Auksiniu scenos kryžiumi už geriausią choreografiją.

VšĮ „Menų spaustuvė“ atveža šokio teatro spektaklį „Šventė“, kvestionuojantį laukiančio žmogaus dvilypumą. R.Butkus, dirbusi su žinomiausiais Lietuvos choreografais ir režisieriumu O.Koršunovu, šia kompozicija pirmą kartą prisistato publikai kaip nepriklausoma choreografė. Tuo tarpu „Zero Ballet“ iš Vengrijos šokio spektaklyje „Windows 2011” spektaklio režisieriumi ir choreografu taps pats žiūrovas.

Slovėnijai atstovaus „Glej teatras“, daugiau nei 40 metų esantis naujo, inovatyvaus, atviro ir šiuolaikinio teatro sinonimu. Teatras pristatys spektaklį „Švytėjimas“, kurio veiksmas ir pabaiga priklauso nuo pasirinktos turinio versijos: Stenlio Kubriko ar Styveno Kingo. Intriguoja ir tai, jog spektaklis prasidės, kai tikrasis “Švytėjimas” baigsis.

„Jaunųjų kūrėjų platformoje“, kurios esmė – sudaryti galimybes prisistatyti jauniems, neretai dar tik debiutuojantiems, kūrėjams ar kūrybinėms organizacijoms, pristatoma neseniai Klaipėdos meno arenoje pasirodžiusi „Trupė p.s.“ su spektakliu „Gaidos“ (rež. V.Masalskis).
 
Vizualiųjų menų sektorių šiemet atstovaus vieša tapytojo Rolando Marčiaus ekspozicija ant išorinių doko sienų „Memelio mėlyna“ bei 2 šokio filmai: „Juister Imaginairies“ (Olandija) sukurtas „Ports in Motion“ (rež. J.Menting,  oper. R.Soepenberg, prod. D.Voorhoeve) ir menininkų grupės „Žuvies akis“ prodiusuotas vienas pirmųjų dance for camera kūrinių Lietuvoje filmas „Pasaka“ (rež. A.Šimonis, chor. A.Šeiko, oper. S.Glinskis).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min