Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarptautinių Hanzos dienų metu - chorų festivalio „Kaunas Cantat 2011“ debiutas

Festivalyje koncertuos chorai iš penkių valstybių.
Organizatorių nuotr. / Festivalyje koncertuos chorai iš penkių valstybių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę Kauną užpildys chorų atliekamos muzikos garsai. Gegužės 19–22 dienomis laikinojoje sostinėje vyks pirmą kartą rengiamas tarptautinis choro muzikos festivalis „Kaunas Cantat 2011“.

Keturias dienas truksiančiame festivalyje bus surengti šeši koncertai. Išskirtine atmosfera klausytojus pasitiks du vidurnaktį prasidėsiantys naktiniai koncertai „Cantus Nocturnus“, skambėsiantys po Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčios ir Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos skliautais.

„Paprastai nauju festivaliu sudominti potencialius jo dalyvius būna tikrai sunku – chorai visuomet atsargiai renkasi, kur ir kaip dalyvauti. Tuo tarpu susidomėjimas festivaliu „Kaunas Cantat“ yra didžiulis. Džiugu, kad jame dalyvaus ne tik Lietuvos, bet ir Vokietijos, Rusijos, Latvijos ir Lenkijos chorai“, – teigė festivalio meno vadovas Rolandas Daugėla.

Festivalio metu vyks ir chorų konkursas „Kaunas Cantat 2011“. Sekmadienį prie Kauno pilies įrengtoje scenoje įvyksiantis laureatų koncertas taps baigiamuoju festivalio akcentu.

„Koncertas po atviru dangumi yra mūsų eksperimentas. Labai tikimės, kad jis pasiteisins ir tai taps gražia tradicija“, – vylėsi festivalio direktorius Valdas Latoža, pabrėžęs, jog „Kaunas Cantat 2011“ rengėjai aktyviai bendradarbiauja su šventės „Hanza Kaunas 2011“ organizatoriais. Visi choro muzikos festivalio koncertai yra oficialiai įtraukti į didžiausios šventės per visą Kauno istoriją programą.

Gegužės 19–22 dienomis vyksianti choro muzikos fiesta yra viena iš praėjusių metų rudenį startavusio festivalių ciklo „Kaunas Cantat“ dalių. Šių metų vasario mėnesio pabaigoje laikinojoje sostinėje vyko sakralinės muzikos festivalis „Kaunas Musica Religiosa 2011“, o gegužės pabaigoje Šiauliuose įvyks tarptautinis chorų festivalis-konkursas „Šiauliai Cantat 2011“.

Nors festivalis „Kaunas Cantat 2011“, kurį globoja Kauno miesto savivaldybė ir Kauno arkivyskupijos kurija, įvyks tik po savaitės, jo organizatoriai jau dėlioja kitų metų planus. Jau dabar aišku, jog choro muzikos festivalis „Kaunas Cantat 2012“ vyks šventės „Kauno dienos“ metu.

Daugiau informacijos apie festivalį galite rasti internetiniame tinklalapyje www.kaunascantat.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min