Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tautiniai motyvai naujose dainose

Viena geriausiai žinomų Lietuvos folkroko grupių „Atalyja“ ketvirtadienį vilniečius pradžiugins neeiliniu koncertu.
„15min“ nuotr. / Viena geriausiai žinomų Lietuvos folkroko grupių „Atalyja“ ketvirtadienį vilniečius pradžiugins neeiliniu koncertu.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Viena geriausiai žinomų Lietuvos folkroko grupių „Atalyja“ ketvirtadienį vilniečius pradžiugins neeiliniu koncertu, kurio metu pristatys savo naująjį albumą. Muzikantai albumo, pavadinto „Saula riduolėla“, programą skyrė Lietuvos vardo tūkstantmečiui.

Pavadinimas „Saula riduolėla“ neatsitiktinis. Apie saulę kalba ne tik dainų tekstai, bet ir šviesus, saulėtas skambesys. „Atalyja“ savo dainose suderino roko muzikos improvizaciją ir eksperimentus, o instrumentų pritarimą rytietiškomis spalvomis papuošė melodingas indų bansūrio (bambuko fleita) bei tablos (porinis būgnas) skambesys. Grupės muzika tapo labiau išraiškinga, įvairi, dažnai pasitelkianti grynai akustinį, „ekologišką“ skambesį. Atidesnis klausytojas čia išgirs daugiau autorinės kūrybos, taip pat bliuzroko, fanko, kompozicinio artroko, metalinio roko, klasikinės indų muzikos atgarsių.

Pavasarišką koncerto vietą – Mokytojų namų kiemelį – pasirinkę organizatoriai juokauja, kad grupė dažnai prišaukia lietų, tačiau tikisi gero ir malonaus oro. O jei palytų, „Atalyja“ žada pasirūpinti ypatingais, proginiais skėčiais. Koncerto pradžia
Koncerte skambės dvylika albumo kūrinių iš kurių net dvi žemaitiškos dainos, mitologinė latvių sakmė „Saulės ašara“, sutartinių ir senųjų giesmių interpretacijos, netikėta „Basssutartinė“ boso gitarai ir dviem dambreliams, žaismingas „Genelis“ bei dramatinė albumo kulminacija „Eglės užkeikimas“ - įspūdingas motyvas iš epinės lietuvių pasakos.

Šiemet dešimtmetį švenčiantis, devynis meistriškus muzikantus vienijantis kolektyvas albumą kūrė ir puoselėjo ketverius metus.

Koncertas vyks balandžio 22 d., trečiadienį, Vilniuje, Mokytojų namų kiemelyje (Vilniaus g. 39) 19.30 val., kaina 20 Lt.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min