Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trakų pilyje – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės palikimas Baltarusijoje

Naugarduko tvirtovės mūrai.
Organizatorių nuotr. / Naugarduko tvirtovės mūrai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienio vakarą Trakų salos pilyje atidaroma žinomo fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų paroda „LDK atspindžiai. Gudija“ iš ciklo „Adomo Mickevičiaus takais – aktualusis paveldas Baltarusijoje – bendras praeities simbolis“.

„Tai pirmoji šio fotografijų ciklo dalis. Ne visi nuotraukose užfiksuoti objektai susiję su Adomo Mickevičiaus gyvenimu ir kūryba, – sako A. Aleksandravičius. – Bet tai labai svarbi LDK palikimo dalis, todėl kiekvienam lietuviui be galo įdomu prisiliesti prie to laikmečio, iš naujo atrasti primirštus istorijos faktus.“ 
 
Istorinėje Trakų pilies menėje parodos autorius eksponuos 15-os nuotraukų seriją, sukurtą trijų išvykų į istorines LDK žemes dabartinėje Baltarusijos teritorijoje metu. Nespalvotose fotografijose – palyginti mažai kam Lietuvoje matyti LDK laikus menantys architektūros objektai –  m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino statyta Lydos pilis, Naugarduko tvirtovės mūrai, ypač aktyviai ten veikusių didikų Sapiegų palikimas – Berezos Kartūzų vienuolynas, Alšėnų pilis, vienas įspūdingiausių išlikusių renesansinių dvarų ansamblių – Sapiegų rūmai Ružanuose.

Fotografijose užfiksuoti LDK kultūros ir architektūros paveldo objektai svarbūs ne tik kaip istoriniai paminklai – tai ir A.Mickevičiaus poetinio pasaulėvaizdžio dalis, jo poemose išlikęs simbolinis LDK kultūros gyvybingumo pagrindas ir neginčijama Lietuvos bei Baltarusijos kultūrinė jungtis. 

Parodos autorius – A. Aleksandravičius, 2003 m. pelnė geriausio Europos fotografo vardą portreto žanre. Menininkas yra sukūręs fotografijų ciklus apie žymiausius Lietuvos ir pasaulio žmones, kūręs Olandijos karalienės portretą.

Parodos atidarymas – š. m. gruodžio 16 d. 17 val. Trakų salos pilies XVI menėje. Paroda veiks iki 2010 m. sausio 18 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min