Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje – tradicinės ir moderniosios Japonijos kultūros festivalis „nowJapan“

Japonių šokis
123rf.com nuotr. / Japonių šokis
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 16-21 dienomis Vilniuje jau trečią kartą vyks tradicinės, moderniosios ir populiariosios Japonijos kultūros festivalis „nowJapan“. Festivalio lankytojai ne tik turės progą pasiklausyti tekančios saulės šalies muzikos, pasižiūrėti Japonijos auksinio fondo filmų, bet ir išmokti kaligrafijos, tradicinių papuošalų Kanzashi, Ikebanos meno, origami ir kitų tradicinių menų bei kultūros elementų kūrimo paslapčių.

Smalsiausiems paskaitą apie Japoniją praves vienas iš šios šalies gerbėjų Andrius Užkalnis. Savaitę trunkantį festivalį užbaigs japoniškos animacijos (anime) ir komiksų (manga) motyvais persirengusių dalyvių šou – „Cosplay“ (angl. – Costume Play).

„Japonija mums – labai tolima, tačiau tuo pačiu ir itin gerai žinoma šalis. Atstumas ir kultūriniai skirtumai suformavo visiškai kitokius mūsų ir japonų kultūrinius bruožus, tačiau kartu – paliko begalę sąlyčio taškų, kurie būtų įdomūs abiems tautoms. „nowJapan“ – dar viena proga juos atrasti. Kaip ir kasmet, stengiamės, kad festivalio veiklos sudomintų tiek Japonijos kultūra besižavinčius, tiek tuos, kurie apie šią šalį žino nedaug. Be to, esame tikri, kad veiklos ir pramogos patiks įvairiausio amžiaus festivalio lankytojams“, – teigia festivalio „nowJapan“ vadovas Sergej Grigorjev.
Trejus metus šį festivalį palaiko bei remia ir Japonijos ambasada Lietuvoje. Ambasadorės Miyoko Akashi teigimu, šis festivalis yra puiki ir itin vertinga proga visiems, kad domisi Japonijos kultūra, dar kartelį susirinkti draugėn bei pasidalinti savo įspūdžiais.

„Labai džiaugiamės ir tuo, jog festivalis auga kiekvienais metais ir prie jo prisideda vis daugiau jaunų žmonių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių valstybių“, – sako jos ekscelencija ponia Miyoko Akashi.
Festivalio programa:

Rugpjūčio 16-20 d. Filmai iš Japonijos Auksinio Kino Fondo

Rugpjūčio 18 d. Pecha Kucha paskaitų ciklas apie Japoniją

Rugpjūčio 19 d. Muzikinis vakaras

Rugpjūčio 20-21 d. Dirbtuvės (Sumi-e, Kanzashi, Origami, Ikebana, kaligrafija, Bento, Manga), Arbatos ceremonijos, Bonsų auginimo pamokos, Meno alėja

Rugpjūčio 20 d. Video ir stalo žaidimų turnyrai, Geriausio metų vaizdo klipo režisieriaus bei geriausio metų japoniško komikso Manga dailininko rinkimai, Kino naktis, Rytų kovos menų pasirodymai, Paskaita apie Kabuki

Rugpjūčio 21 d. Geriausio metų šokio, etiudo bei kostiumo rinkimai, Festivalio dalyvių eisena

Daugiau informacijos apie festivalį: www.nowjapan.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min