Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnius atsivers jauniesiems maldininkams

Į tris dienas truksiantį maldos, pokalbių ir bendravimo susitikimą atvyks apie 6 tūkst. jaunuolių iš Lietuvos ir užsienio šalių.
Organizatorių nuotr. / Į tris dienas truksiantį maldos, pokalbių ir bendravimo susitikimą atvyks apie 6 tūkst. jaunuolių iš Lietuvos ir užsienio šalių.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Gegužės 1-3 dienomis sostinėje vyks didžiausias šių metų renginys jaunimui – tarptautinis jaunimo Taizé susitikimas „Pasitikėjimo piligrimystė Vilniuje“. Prie didžiulio renginio gali prisidėti kiekvienas vilnietis – savo namuose priimdamas maldininkus ar tiesiog užėjęs į organizuojamus renginius.

Taize bendruomenės broliai iš savo vienuolyne Burgundijoje į Vilnių atvyks kardinolo Audriaus Juozo Bačkio kvietimu, o kartu su jais sostinę užplūs ir gausus būrys jaunų krikščionių iš visos Europos.

Pirmąkart Baltijos šalyse

Organizatorių skaičiavimais į tris dienas truksiantį maldos, pokalbių ir bendravimo susitikimą atvyks apie 6 tūkst. jaunuolių iš Lietuvos, kaimyninių ir tolimesnių šalių.

Anot Vilniaus arkivyskupijos Jaunimo centro vadovės Dalios Macevičiūtės, šis Taize susitikimas pirmasis Baltijos šalyse ir tolimiausiai nutolęs į Rytus, iki šiol „ryčiausias“ maldininkų susitikimas buvo Lenkijoje. „Mums didelis iššūkis organizuoti susitikimą, nes jau 30 metų vyksta vis kitoje Europos šalyje. Šiuo renginiu Vilniaus arkivyskupija ketina parodyti, kaip švenčia Lietuvos tūkstantmečio šventę“, – tikino D.Macevičiūtė.

Padėti gali visi

Anot jos, didžiausias vilniečių indėlis šio renginio metu – priimti atkeliaujančius maldininkus dviem nakvynėms savo namuose ir pavalgydinti – dukart pusryčiais ir kartą pietumis. Į Taize susitikimą Vilniuje atvyks maldininkai nuo 16 iki 35-erių metų. „Dabar atvykstančių yra jau 5 tūkst., tikimės, kad dar apie 1 tūkst. atvyks nesiregistravusių. Šiuo metu šeimose apgyvendinti galime 4 tūkst., kiti nakvos mokyklose arba parapijose. Susitikimo dalyvius priima ir Vilniaus rajono gyventojai“, – pasakojo Vilniaus arkivyskupijos Jaunimo centro vadovė, kviesdama vilniečius priglausti maldininkus ir pačius dalyvauti susitikimo renginiuose. Daugiausia jaunuolių į Vilnių atvyks iš Lenkijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, taip pat asmenys iš Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Italijos.

Pamaldos 4-iose erdvėse

Bendrų maldų, pokalbių, pietų ir vakarienės vieta bus Vilniaus centras – senamiesčio bažnyčios, Katedros aikštė, Sereikiškių parkas. Pagrindinės bažnyčios 4 – Arkikatedra, Bernardinų, Šv. Jono ir Trakų gatvėje esanti Pranciškonų Konventualų.

Taize susitikime dalyvaus Taizé bendruomenės prioras brolis Aloisas, keletas kitų brolių, kardinolas A.J.Bačkis. Šalies prezidentas Valdas Adamkus taip pat žadėjo prisijungti prie šio gražaus, jaunatviško renginio. Tiesa, tą patį savaitgalį vyks ir Gatvės muzikos diena, tačiau, pasak D.Macevičiūtės, renginiai dera, o muzikantai ir maldininkai jungsis vieni prie kitų.

Daugiau informacijos rasite www.vajc.lt

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min