Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 10d. 10:34

Naujame spektaklyje Kauno dramos teatras nagrinės nusikaltimo temą

Spektaklis „Dina“ kelia klausimą, kas yra nusikaltėlis
Urtės Antanavičiūtės nuotr. / Spektaklis „Dina“ kelia klausimą, kas yra nusikaltėlis

Gruodžio 16 dieną 18 valandą Nacionalinis Kauno dramos teatras kviečia į unikalią premjerą – teismo procesą „Dina“. Jaunų kūrėjų teatrinis muzikinis eksperimentas nukels žiūrovus į paslaptingas sąmonės kertes ir kvies kartu ieškoti nusikaltimo pėdsakų ir priežasčių.

„Kas yra tas, kuris nusikalsta?“ – klausia spektaklio režisierė Irma Bogdanovičiūtė. Koks jis? Kaip jis atrodo, kur gyvena, ką veikia vakarais? Susidūrę su nusikaltimo faktais intuityviai atsitraukiame. Pirma mintis – nusikaltėlis yra monstras, nelabasis, jo motyvai nesuvokiami arba žvėriški. Mes iškart jį atmetame, izoliuojame. Nors didžiuojamės krikščionišku auklėjimu, teigiančiu meilę artimui, teisimas yra pirma ir dažnai vienintelė reakcija į nusikaltimo faktą.

Šiame spektaklyje žiūrovai pateks tiesiai į nusikaltelės kambarį, jos galvą ir jos sapnus. Į kalėjimą kaip sąmonės būseną, kurioje gyvena Dina. Kada iš tiesų buvo padarytas nusikaltimas? Kas yra nusikaltimas, prieš ką nusikalsta? Ir ko reikia, kad galėtum atleisti ir išganyti?

Spektaklyje kūrėjai eksperimetuoja, pasitelkdami scenoje dar nebandytą priemonę – audio teatrą ir jungia jį su sceniniu vyksmu ir originalia muzika (kompozitorius Paulius Vaškas). Dinos vaidmenį kuria „Atviro rato“ aktorė Judita Urnikytė, spektaklyje taip pat dalyvauja Doloresa Kazragytė, Mindaugas Capas, Valentinas Krulikovskis, Šarūnas Zenkevičius, Šarūnas Gedvilas, Aistė Motiejūnaitė.

VIDEO: Spektaklis - procesas
Temos: 1 Kriminalas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min