Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Oskaro Koršunovo režisuojamos „Žuvėdros“ aktoriai prieš didžiąją premjerą sugrįžo į repeticijų salę

Žuvėdra7
Tomo Ivanausko nuotr. / Žuvėdra7
Šaltinis: 15min
0
A A

OKT/Vilniaus miesto teatre vėl repetuojama Antono Čechovo „Žuvėdra“. Po nedidelės pertraukos aktoriai bei režisierius užsidarė laboratorinėje studijos erdvėje tam, kad jau vasario 22 bei 23 dienomis žiūrovams pristatytų didžiąją spektaklio premjerą. Pasak Oskaro Koršunovo, tai išties premjera, tačiau jos dieną kūrybinis procesas neužsibaigs.

Naujosios teatrinės realybės paieškos, spektaklis, su kuriuo norisi ilgiau pabūti, aktorystės stebuklai, antiteatre kuriamas tikras teatras, stingdanti aktorinė įtampa, atradimų ir atsivėrimų gausa, radikalus aktorių ir žiūrovų suartėjimas – taip apie spektaklį kalbėjo Lietuvos bei užsienio teatro kritikai.

 Tomo Ivanausko nuotr./Žuvėdra
Tomo Ivanausko nuotr./Rasa Samuolytė.

Jų atsiliepimai, parašyti po etapinių „Žuvėdros“ parodymų, taip pat virto spektaklio kūrybinio proceso dalimi.

 Tomo Ivanausko nuotr./Žuvėdra2
Tomo Ivanausko nuotr.

Svarbia proceso dalimi tapo ir žiūrovai, šį kartą buvę labai arti aktorių bei keitę spektaklį kiekviename jo etape. Jie – viena iš esminių priežasčių, kodėl kiekviename parodyme „Žuvėdra“ buvo vis kitokia, o dabar, didžiosios premjeros metu, atsivers dar kitomis spalvomis.

 Tomo Ivanausko nuotr./Žuvėdra3
Tomo Ivanausko nuotr./Vytautas Anužis.

„Čechovas aptrauktas daugybe netikrų intonacijų, stereotipų ir štampų, dėl kurių pradingsta esminiai dalykai. Norėjome vis tai nuvalyti, tiek nuo pjesės, tiek nuo savo įpročių ir stereotipų. Stengėmės artėti link savęs, link kiek galima tikresnės vaidybos, aiškesnio suvokimo ką mes veikiame scenoje ir koks yra žiūrovo vaidmuo. Dėl to taip ilgai repetavome“, – idėjos vėl užsidaryti kūrybinėje laboratorijoje priežastis dėsto režisierius Oskaras Koršunovas.

 Tomo Ivanausko nuotr./Žuvėdra4
Tomo Ivanausko nuotr./

„Žuvėdra“ ir jos procesas suvienijo įdomią kūrybinę komandą. O.Koršunovas šį kartą – ne tik spektaklio režisierius, bet ir scenografas. Muziką kuria vienas teatro įkūrėjų kompozitorius Gintaras Sodeika. Kostiumų dailininkė – mados pasaulyje gerai žinoma Dovilė Gudačiauskaitė, kuriai tai vienas pirmų darbų teatre. Šviesų dailininkas bei daugumos kritikų pastebėtos ir teigiamai įvertintos apšvietimo instaliacijos autorius – Eugenijus Sabaliauskas. Videoprojekcijas kuria Aurelija Maknytė.

 Tomo Ivanausko nuotr./Žuvėdra5
Tomo Ivanausko nuotr./

Vaidmenis kuria pirmose trilogijos dalyse „Hamletas“ bei „Dugne“ vaidinę aktoriai Nelė Savičenko, Darius Meškauskas, Rasa Samuolytė, Darius Gumauskas, Dainius Gavenonis, Giedrius Savickas bei „Mirandoje“ vaidinanti Airida Gintautaitė. Režisierius pakvietė ir keturis OKT/Vilniaus miesto teatre pirmą kartą vaidinančius aktorius – tai Gelminė Glemžaitė, Vytautas Anužis, Martynas Nedzinskas ir Kirilas Glušajevas. Pastarasis, įprastai vaidinęs mokytoją Medvedenką, kūrybinio proceso metu, tiesiog improvizuojant įsiliejo ir į antrą vaidmenį. Dabar Šamrajevą vaidina ne tik Vytautas Anužis, bet ir Kirilas Glušajevas.

 Tomo Ivanausko nuotr./Žuvėdra10
Tomo Ivanausko nuotr./Žuvėdra10

„Ilgai repetavome, rodėme spektaklius neskelbdami premjeros. Eksperimentavome tiek su medžiaga, tiek su savimi, į šį kūrybinį procesą įtraukėme ir žiūrovus, ir kritikus. Tai ilgas procesas, trukęs apie metus bei dabar pasiekęs tam tikrą etapinį finišą – nesakau, jog tai jau pabaiga. Taip, tai premjera, bet sulig ja mūsų darbas nesibaigs. Mes ir toliau gilinsimės į šį užburtą meilės ir kūrybos ežerą“, – pasakoja režisierius O.Koršunovas, kurio teatre įprasta net ir pačius pirmus spektaklius repetuoti iki šiol.

 Tomo Ivanausko nuotr./Žuvėdra9
Tomo Ivanausko nuotr./Žuvėdra9

Antono Čechovo „Žuvėdros“ premjera – jau vasario 22 bei 23 dienomis, OKT Studijoje. Pradžia 19 valandą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min