Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seniausiam Lietuvos teatrui sukanka 91-eri

Spektaklio pristatymas
Remio Ščerbausko nuotr. / Spektaklio pristatymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Be žiūrovų teatras negali egzistuoti. Šią paprastą, bet turbūt dažnai pamirštamą tiesą sau ir kitiems nusprendė priminti Kauno valstybinis dramos teatras savo 91-ojo gimtadienio proga. Ne todėl, kad jam trūktų žiūrovų dėmesio. Todėl, kad teatralus kasdienė rutina dažnai priverčia užmiršti tai, dėl ko dirbama, kuriama, siekiama.

Kaip ir kasmet gruodžio 19 dieną teatras švenčia savo gimtadienį, kuris skaičiuojamas nuo pirmosios profesionalaus valstybės teatro premjeros – Hermano Sudermanno „Joninių“ 1920 m. Šio teatro istoriją kūrė pasaulinės teatro asmenybės ir visų laikų Lietuvos teatro elitas, kuris siekė teatro menu perteikti kultūrinę išmintį, atskleisti giliausias, kasdienybėje nepasiekiamas sielos kerteles, palaikyti žmones dvasiškai sunkiu laikotarpiu.

Būti reikalingu žiūrovams teatrui rūpi ne tik dėl jų nuperkamų bilietų. Be kultūringo, nuoširdaus, gyvai reaguojančio, išprususio žiūrovo teatras merdi, aktoriai vaidina į tuštumą salėje, kūryba praranda prasmę. Nuolat palaikyti žiūrovų dėmesį aukščiausios kokybės spektakliais – be galo sudėtinga užduotis. Tačiau Kauno valstybinį dramos teatrą sunkiausiais laikotarpiais visada paremdavo jo paties istorija, gyvasis jo paveldas, įsigėręs pastato sienose, gyvų teatro veteranų pasakojimuose, išlaikytose tradicijose.

Pernai savo 90-mečio proga išleidęs spalvingą ir paslapčių kupiną savo istorijos knygą, Kauno valstybinis dramos teatras šiemet nori sau padovanoti pačią brangiausią dovaną – žiūrovus, o pastariesiems – didžiulį palengvinimą ir papildomą paskatą dar ir dar kartą paragauti teatro. Visą gimtadienio dieną – gruodžio 19-ąją – teatro ir „Tiketos“ kasose bei internete sausio mėnesio spektaklių bilietai bus platinami 40 proc. pigiau.

Komentarai
Temos Teatras, Kaunas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min