Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Švedų ir lietuvių kūrėjai kviečia į diskusiją apie homoseksualumą Lietuvos teatro scenoje

 Nuotrauka iš AnnosLinos Hertzberg režisuoto spektaklio pagal Gabrielės Labanauskaitės pjesę „Kitoje veidrodžio pusėje“
Organizatorių nuotr. / Nuotrauka iš AnnosLinos Hertzberg režisuoto spektaklio pagal Gabrielės Labanauskaitės pjesę „Kitoje veidrodžio pusėje“
Šaltinis: 15min
0
A A

Laisvasis universitetas (LUNI) ir OKT/Vilniaus miesto teatras kviečia į atvirą diskusiją „Ar homoseksualumo temoms reikalinga rampų šviesa?“.

Sausio 30 dieną 17 val. OKT Repeticijų salėje (Ašmenos g. 8) vyksiančiame pokalbyje švedų režisierė, dramaturgė AnnaLina Hertzberg ir švedų aktorius Christofferis Svenssonas pristatys švedų spektaklių homoseksualumo tema retrospektyvą ir kartu su lietuvių dramaturge Gabriele Labanauskaite pasiūlys diskusiją, ar reikalingos homoseksualumo temos Lietuvos teatro scenai, teigiama pranešime spaudai.

Režisierė ir dramaturgė AnnaLina Hertzberg yra viena iš šiuolaikinės dramaturgijos laboratorijos ir teatro „Dramalabbet“ Stokholme steigėjų. „Dramalabbet“ teatre AnnaLina režisavo ne vieną spektaklį, tarp jų - Gabrielės Labanauskaitės pjesę „Kitoje veidrodžio pusėje“. Šiuo metu AnnaLina dirba dramaturge ir režisiere Karališkajame Švedijos teatre Stokholme.

Gabrielė Labanauskaitė gyvena ir kuria Vilniuje. Ironiškai save vadina nepoete, nedramaturge ir neliteratūros kritike. Gabrielė baigė visuotinės literatūros magistrą Vilniaus universitete, studijavo Suomijoje, Italijoje, Graikijoje. Šiuo metu dėsto Muzikos ir teatros akademijoje dramaturgijos istoriją ir teoriją bei rašo disertaciją apie naratyvo konstravimo principus šiuolaikinėje dramaturgijoje.

Aktorius Christofferis Svenssonas skaitys trumpą monologą, kurį AnnaLina parašė po 2010 metais Vilniuje įvykusių „Baltic Pride“ eitynių „Už lygybę“.

Monologas ir diskusija vyks anglų kalba. Įėjimas laisvas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min