Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekspedicija „Antarktida 2011“: pakeliui į Pietų Šetlando salyną

Plaukiant Dreiko sąsiauriu
PLKSMA nuotr. / Plaukiant Dreiko sąsiauriu.
Šaltinis: Antarktida.lt
0
A A

Ekspedicijos į Antarktidą ledlaužį sūpuoja nedidelės 3,5 balo bangelės. Netrukus ekspedicijos laivas pasieks Pietų Šetlando salyną. Jį sudaro 11 salų grupė, priklausanti Didžiajai Britanijai. Apie 80 proc. šių salų paviršiaus nuolat dengia ledas.

Švento Jurgio salos, didžiausios šiame salyne, Paget kalno viršūnė (2,934 m.) pirmoji pasitinka į Antarktidą plaukiančius keliautojus. Ši sala labiausiai urbanizuota dėl patogaus susisiekimo ir  palyginti neatšiauraus klimato. Stotyse dirba mokslininkai iš aštuonių šalių, ištisus metus veika oro uostas.

Didžiausią įspūdį  salyne palieka  Deception sala. Dėl savo formos, geografinės padėties, istorijos, pingvinų kolonijos bei karštųjų versmių. Deception sala yra laikoma viena iš įdomiausių salų žemėje. Būtent čia ir išsilaipins ekspedicijos į „Antarktida 2011” dalyviai.

Pietų Šetlando salos buvo atrastos dar 1599 metais. Pirmasis pro jas praplaukė vokietis Dirckas Gerritszas, o kiek vėliau 1603 metais Gabrielis de Castilla. Abu tyrinėtojai keliaudami į pietus plaukė Dreiko sąsiauriu ir išvydo salas, kurias dengė sniegas bei ledas. Nors jų ekspedicijas skyrė ketveri metai, tačiau abu tyrinėtojai yra laikomi Pietų Šetlendo salyno atradėjais.

Atplaukus į Pietų Šetlando salyną iki Antarktidos pusiasalio dar liks apie 150 km.

 

 

Antarktida.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min