Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 11d. 13:02

Ekspedicija „Antarktida 2011“. Rekordas pasiektas, lietuvių ledlaužis pasiekė atšiauriausio žemyno krantus

Lietuvių ekspedicija išplaukė iš Ugnies žemės
PLKSMA nuotr. / Lietuvių ekspedicija Antarktidoje

Palikęs Šetlando salyną ekspedicijos ledlaužis plaukė Gerlache sąsiauriu manevruodamas tarp daugybės salų ir salelių, kurios išsidėsčiusios beveik lygiagrečiai Antarktidos pusiasalio kranto linijai.

Pakeliui ekspedicijos ledlaužis išlaipino lietuvius keliose salose ir galiausiai pasiekė ilgai lauktus Antarktidos krantus. Pasaulio lietuvių kalnų slidinėjimo mėgėjų asociacijos (PLKSMA) ekspedicija „Antarktida 2011“ jau išsilaipino paslaptingiausiame pasaulio žemyne.

„Vienas iš ekspedicijos tikslų jau įgyvendintas. Su pasididžiavimu pranešu, kad pasiekėme rekordą – didžiausią vienu metu išsilaipinusių lietuvių skaičių Antarktidos žemyne“, – džiaugėsi ekspedicijos organizatorius Algirdas Valantiejus.

Su pasididžiavimu pranešu, kad pasiekėme rekordą – didžiausią vienu metu išsilaipinusių lietuvių skaičių Antarktidos žemyne.

Pirmą kartą istorijoje į Antarktidos žemyną vienu metu išsilaipino net 28 lietuviai. Iki tol baltajame kontinente yra buvę tik pavieniai keliautojai iš Lietuvos.

Ekspedicijos dalyviai viliasi į salas ir žemyną išsilaipinti kiekvieną dieną. Tačiau yra 30 proc. tikimybė, kad dienos planai gali pasikeisti. Mat pasiekus Antarktidos vandenyną detali kiekvienos dienos ekspedicijos programa, maršrutas ir išsilaipinimai į krantą vis labiau priklauso nuo vėjo, bangavimo, ledų sangrūdų, ledkalnių, šelfinių ledynų situacijos. Galutinį sprendimą dėl išsilaipinimų priima laivo kapitonas, kuris atsako už programos vykdymą ir dalyvių saugumą.

Pasak PLKSMA atstovės spaudai Linos Smaidrytės su ekspedicija palaikyti ryšį darosi vis sunkiau. Bijomasi, kad ekspedicijai keliaujant toliau link Antarktidos gilumos gali nepavykti palaikyti su keliautojais nuolatinį kontaktą.

Antarktida.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min