Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekspedicijos „Antarktida 2011“ dalyviai baiminasi jūros ligos ir tikisi išvysti nuostabių vaizdų (nuotraukos, video)

Ekspedicijos dalyviai Vilniaus oro uoste
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ekspedicijos dalyviai Vilniaus oro uoste
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį iš Vilniaus oro uosto į Kopenhagą išvyko 25 ekspedicijos „Antarktida 2011“ dalyviai. Lietuvos vardą garsinti ir slidinėjimo varžybas sniego kaustomame žemyne surengti pasiryžę tautiečiai Antarktidoje praleis 6 dienas.

Pakeliui, Argentinos sostinėje Buenos Airėse prie 25 dalyvių prisijungs dar trys tautiečiai – vienas iš Ispanijos ir du iš Australijos.

Dešimt dienų laive šalia Antarktidos krantų praleisiantys lietuviai Antarktidos žemyne ketina išsilaipinti kasdien po vieną – du kartus. Pagrindinis šios ekspedicijos tikslas – pirmą kartą istorijoje surengti kalnų slidinėjimo varžybas Antarktidos kalnuose. Ekspedicija taip pat garsins Lietuvos vardą pasaulyje, jos metu bus garbingai pažymėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena – kovo 11-oji.

Lietuviai taip pat lankysis poliarinėse stotyse, susitiks su mokslininkais išklausys paskaitas apie Antarktidos gamtą, mokslinius tyrimus, žmogaus poveikį aplinkai. Antarktidos žemyne bus palikti Lietuvos simboliai, nuorodos su atstumu iki Lietuvos.
Planuojama užfiksuoti rekordą – didžiausią vienu metu išsilaipinusių lietuvių skaičių Antarktidos žemyne.

Svarbiausias daiktas – fotoaparatas

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Tautvydas Rimas
Tautvydas Rimas

Ekspedicijos dalyvių amžiaus amplitudė – labai plati. Vyriausias dalyvis – 72 metų ekspediciją organizuojančios Pasaulio lietuvių kalnų slidinėjimo mėgėjų asociacijos (PLKSMA) prezidentas Algimantas Kepežėnas, jauniausias – 21 metų kaunietis Tautvydas Rimas.

„Apie šią ekspediciją sužinojo ir kartu vykti pasiūlė mano tėtis. Tai buvo mano svajonė. Kai įsigijau bilietus, tada pradėjau rimčiau galvoti apie kelionę ir ja gyventi. Kai draugai apie tai sužinojo, jie nepatikėjo, teko daug kartų sakyti, kad aš nejuokauju“, – patikino vaikinas, iš namiškių sulaukęs palinkėjimų grįžti sveikam ir su galybe įspūdžių.

Tautvydas turi sukaupęs slidinėjimo patirties – su tėčiu yra apsilankęs Italijos, Austrijos, Prancūzijos slidinėjimo trasose.

Daugelis dalyvių į ekspediciją išvyko apsiginklavę fotoaparatais ir filmavimo kameromis. Ne išimtis ir T.Rimas, fotoaparatą vadinantis svarbiausiu daiktu kelionėje, kuriuo ketina įamžinti įstabiausius kelionės vaizdus. 

„Tikiuosi išvysti gražių vaizdų. Šiek tiek jaučiu virpuliuką dėl to, kad dešimt dienų teks pragyventi laive. Labiausiai bijau jūros ligos, nes jai neįmanoma pasiruošti“, – apie būsimą kelionę atsiliepė jauniausias ekspedicijos dalyvis.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Laura Ambrutienė
Laura Ambrutienė

Į ekspediciją pasiėmė talismaną

Net trečdalį ekspedicijos dalyvių sudaro moterys.

„Vasarą apie ekspediciją paskaičiau straipsnį viename laikraštyje ir paskui negalėjau keturias dienas užmigti. Atsikėliau, paskambinau, susiradau. Aš taip visada – paimu ir padarau“, – trumpai savo dalyvavimo šioje ekspedicijoje aplinkybes išdėstė 33 metų Laura Ambrutienė, šį žygį vadinanti gyvenimo atrakcija.

Save avantiūriste vadinanti L.Ambrutienė į kelionę pasiėmė talismaną – pakabuką, su kuriuo nesiskiria jau dešimt metų.

„Tai – Saulės akmuo iš Venecijos, kažkada jį man parvežė mama. Jis mane visur saugo“, – šypsojosi Laura.

VIDEO: Vilniaus oro uoste išlydėti "Antarktida 2011" ekspedicijos dalyviai

Oro sąlygos – ne atšiaurios

Šiuo metu Antarktidoje – ruduo, todėl klimatas nėra labai atšiaurus. Ekspedicijos dalyviai šiame žemyne tikisi išvysti šviežio sniego ir esant galimybei surengti slidinėjimo varžybas.

„Oro sąlygos Antarktidoje nėra atšiaurios – temperatūra svyruoja nuo +1 iki -5 laipsnių, tačiau yra vėjuota ir nepaprastai didelė drėgmė, o tai sukelia šalčio pojūtį. Viešbučių ten nėra – gyvensime laive. Sąlygos normalios – bus ir maitinimas, ir kur nusiprausti. Uostų irgi nėra – į krantą kelsimės pripučiamais laiveliais, jei nesutrukdys oro sąlygos, bangavimas, aisbergai“, – apie gyvenimo sąlygas žygio metu kalbėjo PLKSMA atsakingasis sekretorius Algirdas Valantiejus.

Ekspedicijos dalyviai į Lietuvą sugrįš kovo 24 dieną.

Ekspedicijos „Antarktida 2011“ dalyvius remia BTA draudimas, UAB „Dicto Citius“, aprangą žygeiviams suteikęs „Audimas“. UAB „Dicto Citius“– palydovinio ryšio paslaugų tiekėja Lietuvoje, kurios dėka ekspedicija turės nuolatinį ryšį su Lietuva.  BTA draudimas ekspedicijos dalyvius apdraudė daugiau nei 4,2 mln. litų draudimo suma, kurios didžiąją dalį sudaro suma, skirta būtinajai medicinos pagalbai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min