Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Aplink Juodąją“: kelionė į Baltarusiją (nuotraukos)

Motomanai džiaugiasi prasidėjusia kelione.
Aido Bubino nuotr. / Motomanai džiaugiasi prasidėjusia kelione.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pagaliau startas. Pusę metų planuota kelionė startavo 2009 metų gegužės 23 dieną, 10 val. Vieną valandą vėliau nei buvo planuota. Panašiai, kaip studentams pritrūko vienos dienos.

Aš (Aidas) paskutinę naktį lovoje praleidau vieną valandą, Edas – dvi, kiti komandos nariai ne ką daugiau. Iki paskutinės akimirkos kankino klausimas ar viską apgalvojom, ar viską įsidėjom, ar nieko nepraleidom. Ankstyvas paukščių čiulbėjimas ir žydinčių kaštonų kvapas greitai išsklaidė trumpo miego likučius. Liko apsirengti kelionei skirtą aprangą ir pirmyn į kelionę.

Startas buvo suplanuotas šalia Sporto rūmų (Olimpiečių gt., Vilnius). Nuo šalia Neries esančios aikštelės atsiveria vaizdas į nuostabią Gedimino pilį. Trumpas atsisveikinimas su gausiai susirinkusia palydinčiųjų grupe, keletas nuotraukų, trumpas video ir pirmyn į kelionę.

Pirmoji LDK pilis mūsų kelyje – Medininkų. Kilometras iki Lietuvos-Baltarusijos sienos, iki kurios mūsų ekspedicijos dalyvius palydėjo ištikimiausi ekspedicijos gerbėjai, nepatingėję atsikelti šeštadienio rytą.

Daug diskusijų dėl sienos kirtimo ypatumų. Teko girdėti įvairiausių problemų ir jų sprendimo būdų. Gal dėl to, kad anksčiau minėtos sienos kirtimo baimintasi labiau nei pirmųjų kelionės dienų, todėl teko šiek tiek nusivilti sienos kirtimo paprastumu. Įpratus keliauti po Vakarų Europą, keista pildyti visą šusnį įvairiausių deklaracijų, bet  maždaug po valandos sėkmingai kirtome Lietuvos-Baltarusijos sieną.

Kitas sustojimas – artimiausia degalinė kuro papildymui… ir …tik prasidėjusi kelionė buvo priversta sustoti beveik trims valandoms. Dingo vieno iš motociklų rakteliai. Apieškojus visą degalinę liko versija, kad rakteliai įkritę į vieną iš motociklo ertmių. Išardžius beveik visą motociklą, rakteliai taip ir neatsirado. Sprendimas ardyti spynelę ir užsivesti motociklą „užtrumpinus“ laidus buvo sustabdytas paskutiniu momentu ir atidėtas kuriam laikui… Liko vienintelė neapieškota motociklo vieta… motociklo kuro bakas… pasitelkus magnetą pavyko prazonduoti bako dugną ir aptikti judančių dalių, kaip įtarta motociklo raktelius. Po pusvalandžio bandymų rakteliai buvo ištraukti. Džiaugsmo šypsena Kuzavo (Rimas) veide ir pasiteisinimo žodžiai lūpose. Kelionė tęsiasi.

Aplankius Krėvos pilies griūvėsius bei pabendravus su vietiniais gyventojais, pasipiktinusiais Baltarusijos valdžia dėl sprendimo neleisti Lietuvai atstatyti Krėvos pilies, tęsiame kelionę į Minską, kur mūsų jau senokai laukia Baltarusijos lietuvių bendruomenės nariai.

Baltarusijos lietuvių bendruomenė įkurta 1994 m. gegužės 17 d. ir įregistruota Baltarusijos Teisingumo ministerijoje. Bendruomenė jungia apie 1600 lietuvių ir lietuvių kilmės narių. Tad prieš keletą dienų bendruomenė šventė 15 metų jubiliejų.

Dalis bendruomenės narių taip ir nesulaukę mūsų išvyko dirbti savo darbų. Mes labai atsiprašome jų dėl savo vėlavimo ir labai dėkojame Baltarusijos lietuvių bendruomenės pirmininkei Vitalijai Kolesnikovai, priėmusiai mus labai šiltai ir nuoširdžiai. Deja, dėl laiko trūkumo mes ilgai neužsilaikėme ir patraukėme toliau. Gomelio link. Planas vakare nakvoti netoli Kijevo sunkiai įgyvendinamas. Kelionės metu iškilę trukdžiai ir nuovargis jaučiamas dėl miego trūkumo pakoregavo planus. Apsistojome gražiame lapuočių miške netoli tvenkinio.

Pirma kelionės diena nebuvo techniškai labai sudėtinga, bet stiprus ir gūsingas šoninis vėjas neleido atsipalaiduoti. Vairuotojų veiksmai kartais neprognozuojami, kartais labai geranoriški, tad daryti išvadas apie vairuotojų požiūrį motociklistų atžvilgiu dar ankstoka. Per visą dieną kelis kartus trumpai lijo, todėl protarpiais išlendanti saulutė nespėdavo mūsų išdžiovinti ir sušildyti. Manau šį trūkumą su kaupu kompensuos šalia manęs liepsnojantis laužas ir ant jo gaminama šilta vakarienė.

Mes esame:
N 53 14,993
W 028 59,627
Aukštis virš jūros lygio 163m
Temperatūra +9

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min