Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Aplink Juodąją“. Žvalgyba prie Abchazijos ir Gruzijos sienos (nuotraukos)

Ekspedicija „Aplink Juodąją“
Edo Bareikos (emotions.lt) nuotr. / Ekspedicija „Aplink Juodąją“
Šaltinis: 15min
0
A A

Neiškentėm nenuvažiavę ir savo akimis nepamatę, kokie gruzinai blogi ir karingi. Iki Abchazijos sienos likus 500 metrų mus pasitiko postas su STOP ženklu. Toliau negalima –įtikinamai, bet visai nepiktai pasakė pareigūnas.

Bendraudami su vietos pareigūnais išsiaiškinome,  kad šioje vietoje pasienio kirtimo posto nėra. Jei mes vis dėlto būtume bandę kirsti sieną važiuodami iš Rusijos, jie su mielu noru būtų mus praleidę, bet  būtų kilę problemų išvykstant. Gruzija šios sienos nepripažįsta, o ties Rusijos ir Abchazijos siena mūsų niekas neužregistruotų kaip kirtusių sieną. Išvažiuojant iš šalies mūsų nebūtų duomenų bazėje, tad išeitų, kad sieną kirtome nelegaliai. 

Pabendravę su pareigūnais patraukėme toliau. Pakeliui stabtelėjome Zugdidi pasipildyti degalų atsargų. Kadangi neradome degalinės, kurioje priimtų kreditines korteles, teko važiuoti į miestelio centrą išsikeisti eurų. Kai stabtelėjome prie banko, mus apsupo ne viena dešimtis žmonių. Tarp jų buvo fotografas, vaizdo operatorius, žurnalistų. Šalia banko įsikūrusi laikraščio redakcija ir regioninės televizijos biuras. Pinigų keitimas, palydėtas interviu, fotosesijomis, truko beveik valandą. Atsisveikinę su gerbėjais pajudėjome toliau. 

Kitas sustojimas – didžiausia Gruzijos hidroelektrinė, kurios užtvankos aukštis siekia 271 metrą. Tai išties įspūdingas hidrotechninis statinys. Šalia kalnų kelio link – nemažai įvairių gynybinių įtvirtinimų. Kelias saugomas. Prie šio strateginio objekto privažiuoti pavyko tik dėl to, kad esame lietuviai.

Toliau mūsų kelias driekiasi šalia sraunios Enguri upės. Pats kelias labai vingiuotas ir duobėtas. Taip pat labai daug griūčių. Tiltukai, pasitaikantys pakeliui, atrodo, bus nunešti artimiausio potvynio. Iki mūsų šios dienos tikslo trūksta apie 70 kilometrų. Sukame iš pagrindinio kelio ir įsikuriame stovyklavietę. Toje  pačioje vietoje prieš metus buvo Rusijos kareivių  „blokpostas“. Tarp įtvirtinimų mėtosi tuščios šaudmenų dėžės, suvalgyti konservai, daugybė kitokių šiukšlių. Pavakarieniavę sugulėme miegoti. Tačiau netrukus į stovyklavietę įlėkė automobilis. Sunerimę iššokome iš palapinių, bet mus paskubėjo nuraminti: „Nesijaudinkit – policija.“ Pasirodo, policija jau senokai mūsų ieško. Sutemus ir mums nepasiekus savo tikslo buvo pradėtos mūsų paieškos. Kaip paaiškino pareigūnai, užsieniečiams jie siekia užtikrinti maksimalų saugumą. Įspėjo, kad naktį dar apsilankys kelis kartus pažiūrėti, ar viskas gerai, o atvažiavę ryte palydės mus iki tikslo.

Mes esame:

N 42 57.739
E 042 11.992
Aukštis virš jūros lygio –618 metrai
Oro temperatūra:  +31
17-ą dieną įveikti 186 kilometrai

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Žvalgyba Gruzija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min