Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 26d. 11:44

Ekspedicija „Aplink Juodąją“: išbučiuotos padangos

Trečia motomanų kelionės diena.
Aido Bubino nuotr. / Motomanai džiaugiasi prasidėjusia kelione.

Trečios dienos rytą mus pasitiko skaisčiai šviečianti saulė. Į kelionę susiruošiame vis greičiau ir greičiau. Temperatūra pakilo iki 17 laipsnių. Saule šildo, bet po dviejų dienų lietaus kol kas nevargina. Nuo kelio matomi dirbamos žemės plotai juoduoja, kaip anglis.

Visa informacija apie ekspedicją

Tik pradėjus kelionę paaiškėjo viena problema, kuri  nors ir nelabai ypatinga, bet vis dėl to sukėlė nepatogumų. Kelionės metu važiuodami mes naudojamės įmonės RRS suteiktomis radijo ryšio stotelėmis. Komunikuojant važiavimo metu tauposi laikas ir pati kelionė yra saugesnė dėl  galimybes informuoti apie kliūtis. Dainius kaip spėjame neteisingai pritvirtino jungiklį ir pasukęs vairą stipriai truktelėjęs laidą jį nutraukė. Iš išorės jokių pažeidimų nesimatė todėl problemos paieškos šiek tiek užtruko. Išpjovus nutrauktąją laido dalį  ir sujungus laidus viskas vėl veikė nepriekaištingai. Beliko sujungtus laidus sulituoti. Deja lituoklio motovaistinėlėje neatsirado. Artimiausiame miestelyje užsukus i ūkinių prekių parduotuvę Dainiui pavyko įtikinti pardavėją, kad pasinaudojus nauju lituokliu jis atrodys , kaip naujas. Toks jis tikriausiai ir būtų atrodęs jei lituoklį panaudojus valytų su medvilniniu arba kitokiu natūralaus pluošto audiniu. Deja po ranka pardavėjai pasitaikė sintetinė servetėlė, kuri ir buvo panaudota.

Po to sekė ilgas procesas, kurį galima pavadinti: „lituoklis bus, kaip naujas“. Ekspedicijos dalyviai tiek įprato prie radijo ryšio stotelių (racijų), kad pasak Algio (Rushanas) „net nusėdus akumuliatoriams jaučiamas didelis diskomfortas“.

Po trečios dienos  kelionės visi keliautojai akcentavo labai prastos būklės kelius, gerokai prastesnius nei Lietuviški žvyrkeliai. Taip pat vienas iš įspūdingesnių šios dienos įvykių apsilankymas Aleksandrijos mieste. Tai ne Egiptas, tai Ukraina.  Miestą galima lyginti su lietuvišku Didžiasaliu. Vienoje vietoje stabtelėję pasitarti dėl tolesnio maršruto buvome nustebinti dviejų piliečių elgesiu. Vienas iš jų, kaip spėjame – neblaivus, puolė bučiuoti motociklų padangas, linkėti mums laimingo kelio pabučiuojant  žemę prieš mus.

Kita sutikta ir padoriai atrodanti kompanija, pasiteiravusi  kas mes tokie iš kur ir kur link traukiame, pareiškė: „tikime ilgai čia neužsilaikysite“. Trečias sutiktasis teigė, kad jį šiandien padūrė peiliu dėl  1,5 rublio (tikėtina, kad grivinos) ... Kelionės planuose ilgas sustojimas  mieste gražiu ir romantišku pavadinimu Aleksandrija nebuvo suplanuotas, tad patraukėme toliau nuo šitos mistinės vietos.  

Važiuojant vienu iš mažų kaimelių, gerokai viršijus leistiną greitį, teko pabendrauti su milicijos atstovais, kontroliuojančiais tvarką Ukrainos keliuose. Pokalbis neprailgo. Išsiaiškinę mūsų kelionės tikslą, bei paaiškinę mums Ukrainos kelių eismo taisyklių dalį, kuriose kalbama apie leistiną greitį, gyvenvietėse palinkėjo gero kelio.

Yra toks reiškinys, kaip signalizavimas mirksint transporto priemonės žibintais pranešant apie pernelyg uoliai savo pareigą atliekančius pareigūnus. Baltarusijoje apie 90 proc. pravažiuojančių automobilių informuoja apie „gresiančią“ problemą. Ukrainoje šis reiškinys paplitęs šiek tiek  mažiau. Manyčiau ne daugiau nei 30-40 proc. informuoja apie tykojančius pareigūnus.


N 48 17.038
E 033 13.362
Aukštis virš jūros lygio 113m.
Temperatūra +1
Šiandien nuvažiuota 440 km
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min