Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešnagė pas žinomą keliautoją

Pasiruošimas ekspedicijai „Aplink Juodąją“
E.Bareikos/emotions.lt nuotr. / Pasiruošimas ekspedicijai „Aplink Juodąją“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Istorinei ekspedicijai besiruošiantys motomanai aplankė garsų keliautoją, jau važiavusį motociklu aplink Kaspijos jūrą.

Visi ekspedicijos straipsniai

FOTOGALERIJA IŠ DZŪKIJOS

Bandomosios jkelionės po Dzūkiją metu motociklininkams tiesiog ekspromtu kilo idėja surasti ir aplankyti žinomą praeities motociklininką Kostą Perminą. Šis veteranas senaisiais legendiniais JAWA motociklais yra išmaišęs visą anuometinę Sovietų Sąjungą ir apvažiavęs Kaspijos jūrą.

„Tas akimirksniu sugalvotas tikslas surasti Kostą Perminą tebuvo natūralus mūsų visų noras pabendrauti, pasidalinti patirtimi ir įspūdžiais su panašių ekspedicijų dalyviu. Jau antrąją dieną šis troškimas buvo įgyvendintas. Legendinį motociklininką pavyko rasti Jurbarko rajone, Veliuonos miestelyje“, - prisiminimais iš bandomųjų važiavimų dalijosi kartu su motociklininkais ekspedicijai besirengiantis žurnalistas ir operatorius Aidas Bubinas.

Gausi žurnalisto „amunicija“

Pašnekovas suskaičiavo, kad ekspedicijos metu didžiąją dalį jo mantos sudarys net penkios vaizdo filmavimo kameros ir trys fotoaparatai. Jis savo ruožtu nusiteikęs fiksuoti visas vaizdingiausias ir įsimintiniausias kelionės akimirkas: „Pirmaisiais bandymais iš esmės likau patenkintas. Manau, kad pavyks perteikti išties daug nepakartojamų kadrų, iš kurių vėliau planuojame susukti ir dokumentinį filmą.“

Visa tai kartu su raštu išdėstytais karščiausiais įspūdžiais A. Bubinas stengsis kiekvieną dieną kuo operatyviau internetu persiųsti į Lietuvą.

Paklaustas, ar bandymų metu neteko susidurti su kurioziškomis situacijomis, būsimasis ekspedicijos metraštininkas prisiminė vieną incidentą, kai siauru tilteliu per upelį pervažiavęs vienas iš motociklininkų užkliudė ir nugriovė kitą, o pats smarkiai apgadino iš šonų pritvirtintas savo motociklo daiktadėžes. Laimė, šįkart viskas baigėsi tik lengvu išgąsčiu, traumų pavyko išvengti.

„Tai buvo gera pamoka ar tiesiog įspėjimas ateičiai, kad po sunkiai įveikiamų atkarpų reikia palikti vietos ir iš paskos važiuojantiems kitiems vairuotojams. Taip pat įsitikinome, kad sunkus bei įvairia manta apraišiotas motociklas įgauna šiek tiek kitus gabaritus, o kartu pasikeičia ir jo svorio centras, - po nedidelės avarijos padarytas išvadas vardijo A. Bubinas. – Protarpiais pūtė labai smarkus ir gūsiuotas šoninis vėjas, todėl atvirose vietovėse važiuoti būdavo gana pavojinga. Pasirodo, kelionės reikmenimis apkrautas motociklas turi didelį buringumą.“

Žygio „Aplink Juodąją jūrą“ žemėlapis
Žygio „Aplink Juodąją jūrą“ žemėlapis

Iki istorinių Lietuvos sienų

Anot žurnalisto, šis testinis važiavimas surengtas vos prasidėjus motociklų sezonui, tad nereikia stebėtis, jog po to vyrai jautė nuovargį. Didžiąją dalį iki starto likusio laiko jie žada skirti atstatant bei dar labiau tobulinant motociklo valdymo įgūdžius.

„Kuo daugiau „namų darbų“ spėsime atlikti dabar, tuo mažiau netikėtumų patirsime kelionėje. Liko vos keliolika dienų, tad kiekvieną jų maksimaliai išnaudosime vienam bendram tikslui – mūsų laukiančiai ekspedicijai“, - ryžtingai nusiteikęs tikino A.Bubinas.

Juodoji jūra yra vienas svarbiausių Lietuvos valstybės aukso laikų simbolių, toliausia riba, iki kurios kadaise driekėsi istorinės mūsų šalies ribos. Būtent todėl ji ir pasirinkta visos kelionės šerdimi, o ekspedicija pavadinta „Aplink Juodąją’09“. Motociklininkai vyks maršrutu Baltarusija-Ukraina-Rusija-Gruzija-Turkija-Bulgarija-Rumunija-Ukraina-Lenkija ir vėl Lietuva. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min