Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 lapkričio 28d. 15:47

Atnaujintas Ventės rago švyturys vėl rodys kelią Kuršmarių žvejams

Ventės rago Švyturys
15min.lt skaiytojo Nojaus nuotr. / Ventės rago Švyturys
Po pusantro mėnesio trukusių atnaujino darbų Ventės rago ornitologijos stoties švyturys vėl įsiplieks. Klaipėdoje renovuotas ir dabar atgal į pamarį grįžęs švyturio antstatas pasikeitė neatpažįstamai.

Pasak Ventės rago ornitologijos stoties vedėjo Vytauto Jusio, iki renovacijos švyturys buvo skylėtas – kulkomis suvarpytas dar nuo karo laiko, paveiktas rūdžių ir vos įžiūrimais dažų kontūrai. Dabar antstatas atgijo naujam gyvenimui.  

Darbininkai kol kas jį dar tik tvirtina prie mūrinės pastato dalies. O kitą savaitę įsiplieks ir švyturio žibintas. Tiesa, ne alyvinė lempa, kokia buvo 1837 m., kuomet buvo pastatytas  medinis švyturys ir  1860 m. sumūrytas.

Ventės ornitologijos stoties darbuotojai jau daug metų švyturyje iškėlę laikė saulės baterijomis pakraunamą šviestuvą. Tokį laikys ir dabar. Laivyba Kuršių maruose  nėra intensyvi, kad švyturio šviesa labiau gelbsti žiemą nuo kelio nuklydusiems poledinės žūklės mėgėjams.

Švyturys jau atsinaujino, o visos ornitologijos stoties rekonstrukcijos darbų dar reiks palaukti iki pavasario. Stotis keičiasi neatpažįstamai: iškilo nauji pastatai, naujas lankytojų centras, ekspozicija, nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtas apšvietimas. Visiškai baigti darbus planuojama gegužę.
Ventės ragą per metus aplanko apie 100 tūkst. žmonių. Tiek čia kasmet sužieduojama ir paukščių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:03
03:55
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min