Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už 7 mln. litų prikeltas „Meridianas“ tapo prabangiu Klaipėdos restoranu

Apatiniame „Meridiano“ denyje įrengtas prabangus restoranas
L. Sėlenienės nuotr. / Apatiniame „Meridiano“ denyje įrengtas prabangus restoranas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos simboliu laikomame „Meridiane“ jau visiškai baigti atnaujinimo darbai. Barkentina netrukus priiminės lankytojus. Tik per plauką į Danės upės dugną nenugrimzdęs laivas tapo prabangiu restoranu.

Eksponatus sunešė klaipėdiečiai

Liepos pabaigoje prieš pat Jūros šventę klaipėdiečiams ir miesto svečiams padovanotas įspūdingo grožio reginys – „Meridiano“ burių pakėlimo ceremonija. Tuomet laivas pašventintas ir simboliškai perduotas miestui. Dabar – ne kuo menkesnė proga švęsti.

Prieš pat didžiąsias metų šventes lankytojams atveriamas „Meridiano“ vidinis denis. Jame „Meridiano“ fondo dalininkai įrengė prabangų restoraną su jūrine ekspozicija.

Eksponatus čia sunešė klaipėdiečiai. Tarp dovanotų daiktų ir senieji laivo šturvalai, ir prieš kelis dešimtmečius čia dirbusių padavėjų prijuostės, ir net Danės dugne rastų senų „Meridiano“ indų šukės.

Restorano gėrybės – iš Prancūzijos

Dabar burlaivio vidiniame denyje kur kas prabangesnis restoranas, nei prieš kelis dešimtmečius buvęs klaipėdiečių ir miesto svečių traukos centras. Nusileidus į apatinį laivo denį atsiveria 60 vietų jūrinės tematikos restoranas. Net jo staltiesės ir indai pažymėti „Meridiano“ ženklu.

Be pagrindinės restorano salės, įrengta ir vadinamoji kajutkompanija – banketinė salė, kurioje prie bendro stalo gali susėsti iki 14 svečių. Įrengtas ir nedidelis baras. Į jį lankytojai galės užsukti iš anksto nepranešę. Norint apsilankyti restorane – būtina išankstinė rezervacija. Svečius čia aptarnaus 17 asmenų personalas. O patiekalai būsią ypatingi. Meniu pagrindą sudarys žuvis ir jūros gėrybės, kurios porą kartų per savaitę bus atgabenamos iš Prancūzijos.

„Meridianas“ turi dvynį

Atstatyto laivo interjeras skiriasi nuo buvusiojo išplanavimu ir šviesiomis interjero detalėmis. Tačiau išsaugota ir autentikos.

Pro stiklines laivo grindis galima pamatyti senąsias medines laivo konstrukcijas. Pats laivas atstatytas pagal senuosius Suomijos laivų statyklos, kur barkentina ir pastatyta, brėžinius. Kaip tik Suomijoje yra išlikęs ir „Meridiano“ dvynys. Šie du laivai – vieninteliai išlikę iš 1948 m. Suomijoje statytųjų barkentinų. Užsienyje esantis burlaivis – iškeltas į krantą ir eksponuojamas sausumoje.

Burlaivio istorija

Dabar radikaliai atnaujintas „Meridianas“ prieš kelis dešimtmečius plaukiojo jūromis kaip mokomasis burlaivis ir tarnavo ugdant būsimus jūreivius ir kapitonus.

1968 m. laivas buvo nurašytas ir parplukdytas į Klaipėdą. Čia „Meridianas“ buvo perduotas uostamiesčio valgyklų, restoranų ir kavinių trestui. Atlikus laivo rekonstrukciją ir pritaikius jį viešojo maitinimo veiklai, laivas buvo prišvartuotas prie Danės upės krantinės ir netrukus pradėjo veikti kaip restoranas.

L. Sėlenienės nuotr. /Apatiniame
L. Sėlenienės nuotr. /Apatiniame "Meridiano" denyje įrengtas prabangus restoranas

Tačiau neprižiūrimas ir neremontuojamas burlaivis ilgainiui sunyko taip, kad vos nenugrimzdo į upės dugną. Prieš porą metų laivą įsigijo Klaipėdos verslininkai Aloyzas Kuzmarskis ir Aidas Kaveckis. Jų iniciatyva ir investicijomis laivas atnaujintas. Prikelti burlaivį kainavo apie 7 mln. litų.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min