Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasaros pabaiga pajūryje: lietus išvaikė poilsiautojus, gelbėtojai mažina pajėgas

Pajūryje atokvėpis – prapliupęs lietus iš pliažų išvaikė vasarotojus
L. Sėlenienės nuotr. / Pajūryje atokvėpis – prapliupęs lietus iš pliažų išvaikė vasarotojus
Šaltinis: 15min
0
A A

Pajūrio paplūdimiai jau kelinta savaitė gyvena rudenišku ritmu. Gulinėjančių poilsiautojų pliažuose nematyti jau nuo rugpjūčio vidurio. Retėja ir gelbėtojų gretos. Pliažuose budi sumažintos jų pajėgos. O ir šios nelabai kuo turi užsiimti. Kasdien pliaupiantis lietus maudynių sezoną nutraukė vasarai dar nepasibaigus.

Sumažintos gelbėtojų pajėgos

Septynių gelbėtojų jau atsisakyta Klaipėdoje, Palangoje – tiek pat, Neringoje pajėgos sumažintos šešiais gelbėtojais. Nuo rugsėjo pirmosios pliažuose jų budės vienas kitas. Ir tik pagrindinėse gelbėjimo stotyse. 

Visiškai gelbėtojų darbas bus nutrauktas rugsėjo 15-ąją.

Liepą prisimena lyg košmarą

Gelbėtojai su siaubu prisimena karščiausią šios vasaros mėnesį – liepą. Ir pažymi, kad daugiausia paplūdimiuose tuomet buvo ne skęstančių, o alpstančių nuo karščio.

Gelbėtojai džiaugiasi, kad šią vasarą jūra aukų nepareikalavo. Visus skendusius poilsiautojus pavyko išgelbėti. 

„Mes visą liepą gaivinome ir medikams perdavinėjome saulės smūgį gavusius poilsiautojus, perkaitusius ar širdies sutrikimus pajutusius vasarotojus. O skendusiųjų buvo nedaug. Per visą vasarą Palangos ir Šventosios paplūdimiuose iš vandens teko traukti tik septynis jūroje skendusius žmones. Visus pavyko išgelbėti“, – vasarą apžvelgė Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.

Jūra aukų šiemet nepareikalavo ir Neringos bei Klaipėdos paplūdimiuose.  Tačiau gelbėtojai sako turėję apsčiai darbo su nedrausmingais poilsiautojais.

„Daugiausia vargo su išgėrusiais poilsiautojais. Jie brenda į jūrą ir neklauso jokių įspėjimų. Teko ir policiją kviesti, kad tokius sutramdytų. Rūpesčių  sukelia ir pasiklydę vaikai. Gelbėtojai kiekvieną vasarą priverti daboti nuo tėvų nuklydusius mažylius. Ir dar daug painiavos paplūdimiuose dėl vėliavų žymėjimo. Dalis poilsiautojų įsitikinę, kad maudytis draudžiama plevėsuojant juodai vėliavai. O ją jau seniai pakeitė raudona“, – pasakojo Klaipėdos paplūdimių gelbėtojas Aleksandras Siakkis.

Gelbėtojai griebiasi prevencinio darbo

Pajūrio gelbėtojai šiemet ėmėsi naujos taktikos nedrausmingiems vasarotojus tramdyti. Į darbą jie pajungė pačius poilsiautojus. Eksperimentas pasitvirtino.

L. Sėlenienės nuotr. /Pajūrio gelbėtojai
L. Sėlenienės nuotr. /Pajūrio gelbėtojai

„Šiemet nusprendėm kone 80  proc. savo darbo sukoncentruoti į prevenciją. Kasdien  garsiakalbiu raginome poilsiautojus pranešti gelbėtojams  apie paplūdimio taisykles pažeidžiančius kaimynus. Į tokius raginimus atsiliepė beveik pusšimtis Palangos poilsiautojų.  

Vieni informavo apie įkaušusius asmenis, kiti apie paplūdimyje vaikštinėjančius keturkojus, treti nerimavo dėl maudynėmis pavojingai banguojančioje jūroje susigundžiusių poilsiautojų.

Į visus skambučius reagavome. Todėl ir šiemetis rezultatas toks – nė vieno skenduolio“, – apie šios vasaros gelbėtojų darbo specifiką pasakojo J. Pirožnikas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min